Koncert na stulecie niepodległości

Box2 Kultura Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski dla UM

Obchody setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski zakończyły się koncertem gwiazd w Arenie Toruń. Wystąpili m. in. Michał Szpak, Piotr Cugowski i Kasia Wilk.

Wejściówki na koncert były darmowe. Odbierać je można było w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta i w CKK Jordanki. Rozeszły się w komplecie.

REKLAMA

– Po ponad stu latach zniewolenia Toruń znowu wrócił do wolnej Polski, Toruń znowu był biało-czerwony, Toruń znowu był dumny ze swojej niepodległości – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – Dziś tę niepodległość niezwykle cenimy, czujemy się wolni, ale też jesteśmy świadomi, że ta nasza wolność i niepodległość musi być pielęgnowana i doceniana. Dlatego jesteśmy miastem otwartych ludzi, którzy rocznie goszczą prawie 2,3 mln osób. Jesteśmy miastem, w którym nawzajem sobie zapewniamy dobre warunki życia, tworząc je w szkołach, fabrykach, firmach, prowadząc działalność społeczną, charytatywną i wszystko, co dobre można z siebie dać. To jest nasz toruński udział. Dlatego z radością to stulecie świętuje wraz z wieloma spośród Państwa na wszelkie możliwe sposoby. Chciałbym podziękować państwu za to, że przyjęliście zaproszenie i tak szczelnie wypełniliście Arenę Toruń.

Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk, Martyna Pawłowska, Kamil Czeszel i zespół Sanacja zaprezentowali największe polskie przeboje ostatnich 100 lat, przy akompaniamencie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Koncert był zwieńczeniem toruńskich obchodów stulecia niepodległości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *