Kończy się kadencja Sejmu. Który poseł z regionu był najaktywniejszy?

Box2
Fot. sejm.gov.pl

Okres przedwyborczy to czas na podsumowanie ostatnich 4 lat pracy. Na czele zestawienia najaktywniejszych posłów minionej kadencji z naszego okręgu znalazł się Paweł Szramka.

W rankingu brano pod uwagę wystąpienia na posiedzeniach, interpelacje i zapytania. Po zsumowaniu powyższych aktywności posłów z naszego regionu, okazało się, że najwięcej inicjatywy przejawiał Paweł Szramka. Zaraz za posłem Kukiz’15 uplasowała się Anna Sobecka. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Myrcha.

Zestawienie skomentował jego lider.

– Trudno jest porównywać jednego posła do drugiego. Każdy ma swój styl pracy i skupia się trochę na innych tematach. Dlatego nie jest łatwą sprawą ocenienie, który z nich jest lepszy czy aktywniejszy, a co za tym idzie, czy zapracował na nasze zaufanie – twierdzi Szramka – Jednak na stronie sejmowej (sejm.gov.pl) przedstawiana jest aktywność poselska, wynikająca z podstawowych narzędzi, jakimi dysponuje poseł. Są to wystąpienia na posiedzeniach sejmu, a także interpelacje i zapytania. Biorąc to pod uwagę, możemy sprawdzić, czy poseł w naszym okręgu, korzystał z nich w dużym czy raczej małym stopniu. Istotna w sprawowaniu obowiązków poselskich jest również obecność na głosowaniach sejmu, która w moim przypadku jest wzorowa i wyniosła 97.03%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *