Koniec roku z e-Szkołą. Trwa ostatni przed świętami tydzień

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Trwa ostatni w tym roku tydzień z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą. 21 grudnia rozpocznie się przerwa świąteczna, a powrót do zajęć nastąpi dopiero w przyszłym roku. W przerwie nadrobić będzie można zaległości – wszystkie materiały dostępne są na kanałach e-Szkoły w internecie.

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule. Wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy na wyrównawcze i dodatkowe popołudniowe lekcje online  – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

W poniedziałek odbyły się zajęcia z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii. Było więc o motywach rozstania i pożegnania w tekstach kultury, kampaniach wyborczych i powstaniu styczniowym.

Dzisiejsze zajęcia obejmują natomiast lekcje angielskiego poświęcone zdaniom warunkowym, zajęcia z historii, dotyczące kolonializmu w XIX wieku, także powtórkę do matury z matematyki.

Jutro z kolei czas na fizykę dla licealistów. W planie także lekcja polskiego, a na niej praca nad “Opowieścią wigilijną” Charlesa Dickensa oraz część gramatyczna, dotycząca zdań współrzędnych i podrzędnie złożonych. Ponadto, coś dla siebie znajdą fani geografii i biologii.

W czwartek tradycyjne spotkanie z ks. Damianem Wasilewskim, który tym razem opowie o Bożym Narodzeniu. Ponadto, przewidziano także matematykę, biologię oraz chemię.

Ten rok w e-Szkole zakończy się piątkowymi zajęciami z fizyki i języków angielskiego i niemieckiego.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *