KOREKTOR. Rusza ostatni etap konsultacji społecznych

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Miasto przystąpiło do ostatniego etapu konsultacji społecznych dotyczących Kodeksu Reklamowego Torunia. KOREKTOR ma być zbiorem przepisów, mających określać funkcjonowanie reklamy zewnętrznej w przestrzeni miejskiej Torunia.

Kodeks ma regulować między innymi kwestie dotyczące ogrodzeń i obiektów małej architektury. Prace nad nim wystartowały jeszcze w 2017 roku, kiedy to rozpoczęły się konsultacje społeczne. Mieszkańcy zostali zaproszeni do dyskusji, w której uczestniczyli głównie przedstawiciele branży reklamowej, w tym twórcy reklam, a także przedsiębiorcy, czy artyści. Tematów było wiele. Dotyczyły one zarówno samej treści kodeksu, jak i jego ewentualnych następstw.

W planach konsultacji znalazła się też przejażdżka zabytkowym autobusem marki Jelcz, wersja 043. Wycieczka “Ogórkiem” została połączona z mapowaniem przestrzeni miejskich, ze zwróceniem uwagi na funkcjonalność i estetykę reklam. 

W 2018 roku, Miejska Pracownia Urbanistyczna, w obecności przedstawicieli branży reklamowej, zaprezentowała i poddała dyskusji założenia projektu KOREKTORA. 

Obecnie zbliżamy się do końcowego etapu działań. Projekt, nad którym pracowano przez ostatnie 2 lata jest już gotowy. Zawiera w sobie zasady regulujące funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej reklamy oraz jej nośników. Teraz ma zostać zaopiniowany przez mieszkańców i przedsiębiorców. Ostatni etap zakłada spotkania informacyjno-warsztatowe dla branży reklamowej. Będą one miały miejsce 4 listopada. Zaproszenia zostały już rozesłane. Odbędzie się także spotkanie otwarte, przygotowane z myślą o mieszkańcach. Miasto zaprasza torunian 7 listopada, na godzinę 17:00 do sali LABSEN w Centrum Sztuki Współczesnej.

Założenia KOREKTORA dostępne są również online. Miasto zachęca do przesyłania opinii na adres mailowy konsultacje@um.torun.pl. Uwagi można zgłaszać do 14 listopada.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *