Koronawirus. Duży wzrost zakażeń w Toruniu, pięć osób zmarło

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. W skali kraju odnotowano dziś ponad 3 tys. przypadków, z czego 184 dotyczą województwa kujawsko-pomorskiego. Dużo zakażonych przybyło także w Toruniu.

Szczegółowe informacje na temat zakażeń w województwie podał Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego:

Wśród zakażonych jest 37 osób z Torunia, 30 osób z Bydgoszczy, 14 osób z Grudziądza, 10 osób z Inowrocławia, 2 osoby z Włocławka, 10 osób z powiatu aleksandrowskiego, 7 osób z powiatu bydgoskiego, 16 osób z powiatu nakielskiego, 6 osób z powiatu grudziądzkiego, 2 osoby z powiatu radziejowskiego, 11 osób z powiatu toruńskiego, 5 osób z powiatu włocławskiego, 8 osób z powiatu inowrocławskiego, 3 osoby z powiatu żnińskiego, 2 osoby z powiatu chełmińskiego, 4 osoby z powiatu brodnickiego, 9 osób z powiatu mogileńskiego i 2 osoby z powiatu sępoleńskiego. Dane 6 osób ustala sanepid – poinformował rzecznik.

W Toruniu odnotowano także kolejne zgony spowodowane Covid-19 lub jego występowaniem z innymi schorzeniami. Mowa o łącznie 5 osobach.

Z przykrością informujemy, że Szpital Zakaźny w Toruniu, poinformował o zgonie 67-letniej kobiety, która zmarła z powodu COVID-19 – podaje Adrian Mól. – Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 7 innych osób. 87-letnia kobieta, 82-letnia kobieta i 84-letnia kobieta zmarły w Szpitalu Zakaźnym w Toruniu. 70-letni mężczyzna zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. 66-letni mężczyzna zmarł w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. 84-letni mężczyzna i 71-letni mężczyzna zmarli w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *