Koronawirus. Dziś ponad 50 zakażeń w województwie

Wiadomości
fot. Pixabay.com

Kolejne 603 przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 54 w województwie kujawsko-pomorskim – to dane podane dziś przez Ministerstwo Zdrowia. Wśród zakażonych są również osoby z Torunia i powiatu toruńskiego.

Szczegółowych informacji na temat zakażonych w województwie udzielił rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól:

– Wśród nich są: 2 osoby z Grudziądza, 2 z Inowrocławia, 3 z Torunia, 29 z Włocławka, 9 z powiatu aleksandrowskiego, 1 z powiatu brodnickiego, 1 z powiatu nakielskiego, 2 z powiatu toruńskiego i 5 z powiatu tucholskiego – poinformował.

W województwie przybyło ponadto kolejnych 13 ozdrowieńców. Niestety, pojawił się także zgon. W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu zmarł 65-letni mężczyzna.

Duża liczba zakażonych we Włocławku to efekt rozpoznania ogniska koronawirusa w tamtejszym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, zarówno wśród personelu, jak i pacjentów. Osoby u których potwierdzono zakażenie zostały przetransportowane do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *