Koronawirus. W Toruniu łącznie 300 przypadków, w kraju rekord dobowy

112 Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Kolejnych 8 osób z Torunia znalazło się w dzisiejszych statystykach zakażeń koronawirusem. Oznacza to, że łączna liczba przypadków od początku pandemii w mieście sięgnęła już 300.

O 1136 nowych zakażeniach poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Jest to najwyższy wynik w kraju od samego początku pandemii. Na czele znalazły się dziś województwa małopolskie, mazowieckie i pomorskie. W kujawsko-pomorskim przybyło 41 kolejnych zakażonych.

– Wśród osób zakażonych są: 10 osób z Bydgoszczy, 4 z Grudziądza1 z Inowrocławia, 8  z Torunia, 1 z powiatu brodnickiego, 2 z powiatu bydgoskiego, 1 z powiatu chełmińskiego, 1 z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, 3 z powiatu inowrocławskiego, 1 z powiatu nakielskiego, 2 z powiatu świeckiego, 2 z powiatu toruńskiego, 6 z powiatu żnińskiego – poinformował dziś Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

Kolejne przypadki zachorowań w Toruniu spowodowały, że licznik zakażeń od początku pandemii sięgnął 300. Toruń jest drugim miastem w województwie, jeśli chodzi o liczbę zakażeń. W ostatnim czasie zbliżył się znacznie do pierwszej Bydgoszczy, od której dzieli go już tylko 7 przypadków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *