Koronawirus w Toruniu. Kolejne podstawówki przechodzą na nauczanie zdalne

Box1 Wiadomości
Fot. Google Maps

Decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych do końca tygodnia podjął sanepid w stosunku do Szkoły Podstawowej nr 2 w Toruniu. Na nauczanie zdalne skierowane zostały także klasy 6-8 w Szkole Podstawowej nr 8. W dalszym ciągu nieczynne pozostaje Przedszkole Miejskie nr 16.

Wczoraj informowaliśmy o zawieszeniu zajęć stacjonarnych do 23 października w Szkole Podstawowej nr 24 w Toruniu.

Wczoraj Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu także poinformowała o zawieszeniu zajęć stacjonarnych dla wszystkich klas oraz oddziałów przedszkolnych od dzisiaj, tj. 20 października do piątku 23 października. Decyzja została podjęta w związku z rosnącą liczbą pracowników, u których potwierdzono pozytywny wynik testu na COVID-19. W chwili obecnej, jak informuje placówka na swojej stronie, zakażonych jest 7 pracowników. Uczniowie kontynuują naukę w formie zdalnej.

Ze względu na wspólne bezpieczeństwo proszę nie przyprowadzać dzieci do szkoły i przedszkola i obserwować stan zdrowia dzieci – czytamy na stronie internetowej SP nr 2.

Zajęcia stacjonarne zostały również zawieszone w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu dla klas 6-8. W dalszym ciągu nieczynne pozostaje także Przedszkole Miejskie nr 16 ze względu na zbyt dużą liczbę zakażeń. Pojedyncze przypadki koronawirusa odnotowano poza tym w Żłobkach Miejskich nr 1, 2, 3 i 4, ale sanepid nie zdecydował o zawieszeniu ich działalności.

Na chwilę obecną, jak informuje Radio GRA Toruń, kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym objętych jest łącznie 12 szkół w Toruniu (16 klas i 3 oddziały przedszkolne) oraz 4 przedszkola (nr 16 w całości oraz 3 grupy w innych placówkach).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *