Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Zachorował m.in. wicemarszałek Zbigniew Sosnowski

Box2 Wiadomości
Jedną z zakażonych osób jest wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Fot. Łukasz Piecyk

Na COVID-19 zachorowało łącznie 9 pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zakażenie potwierdzono dziś m.in. u wicemarszałka oraz jego asystenta. Do pracy zdalnej skierowano w związku z tym 60 osób. Część nich prawdopodobnie zostanie objętych kwarantanną.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego oraz u jego asystenta. Stan wicemarszałka jest dobry. Sanepid kontynuuje badania osób, które miały z nim bezpośredni kontakt. Poza tym, zakażenie COVID-19 potwierdzono u siedmiorga innych pracowników Urzędu Marszałkowskiego.

Do pracy zdalnej skierowaliśmy prewencyjnie około 60 osób, które mogły mieć potencjalny kontakt z zakażonymi w pracy. Część z nich na pewno zostanie skierowana na kwarantannę przez sanepid – informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. – W pracy zarządu województwa maksymalnie ograniczyliśmy kontakt bezpośredni, a posiedzenia odbywają się w trybie częściowo zdalnym, na salach posiedzeń faktycznie przebywa kilka osób.  

Restrykcyjne procedury bezpieczeństwa, związane z sytuacją epidemiczną, obowiązują w Urzędzie Marszałkowskim już od marca. Chodzi m.in. o obowiązkowe noszenie maseczek, dezynfekcję pomieszczeń, mierzenie pracownikom i interesantom temperatury oraz maksymalne ograniczanie bezpośrednich kontaktów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *