Koronawirus. Znów blisko 200 zakażeń w Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

192 przypadki w Toruniu i 63 w powiecie toruńskim – to dzisiejszy bilans zakażeń koronawirusem. W kraju z kolei padł kolejny rekord – 12 107 zakażeń.

W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano dziś ponad 900 przypadków, z czego aż 192 to osoby z Torunia, a kolejnych 63 z powiatu toruńskiego. 212 osób to z kolei ozdrowieńcy – wynika z informacji przekazanych przez rzecznika wojewody Adriana Móla.

Wątek sytuacji epidemicznej w mieście poruszony został także podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Miesiąc temu, kiedy prezydent Michał Zaleski przedstawiał radnym poprzednie sprawozdanie z sytuacji epidemicznej w mieście, od początku pandemii w Toruniu na koronawirusa zachorowało 300 osób. Przez miesiąc liczba ta wzrosła prawie czterokrotnie. Od kwietnia w Toruniu zachorowało 1156 osób, większość to przypadki odnotowane w ciągu trzech tygodni października. Dane te cały czas się zmieniają. Wtorek przyniósł na przykład:

– W punktach poboru wymazów w tej chwili na porządku dziennym są dane, które pokazują, iż ze wszystkich zgłaszających się do pobrania wymazów, ponad połowa to są wymazy pokazujące wynik dodatni – powiedział na zdalnym posiedzeniu Rady Miasta Michał Zaleski. – To jest coś, czego na początku nikt nie mógł przewidzieć. Liczyliśmy się z nawrotem, ale nie aż na taką skalę.

W tej chwili mamy w Toruniu 769 aktywnych przypadków koronawirusa. Spośród wszystkich zarażonych, wyzdrowiało 365 osób, zmarły 22 osoby.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *