Koronawirus. Znów blisko 200 zakażeń w Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

192 przypadki w Toruniu i 63 w powiecie toruńskim – to dzisiejszy bilans zakażeń koronawirusem. W kraju z kolei padł kolejny rekord – 12 107 zakażeń.

W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano dziś ponad 900 przypadków, z czego aż 192 to osoby z Torunia, a kolejnych 63 z powiatu toruńskiego. 212 osób to z kolei ozdrowieńcy – wynika z informacji przekazanych przez rzecznika wojewody Adriana Móla.

Wątek sytuacji epidemicznej w mieście poruszony został także podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Miesiąc temu, kiedy prezydent Michał Zaleski przedstawiał radnym poprzednie sprawozdanie z sytuacji epidemicznej w mieście, od początku pandemii w Toruniu na koronawirusa zachorowało 300 osób. Przez miesiąc liczba ta wzrosła prawie czterokrotnie. Od kwietnia w Toruniu zachorowało 1156 osób, większość to przypadki odnotowane w ciągu trzech tygodni października. Dane te cały czas się zmieniają. Wtorek przyniósł na przykład:

– W punktach poboru wymazów w tej chwili na porządku dziennym są dane, które pokazują, iż ze wszystkich zgłaszających się do pobrania wymazów, ponad połowa to są wymazy pokazujące wynik dodatni – powiedział na zdalnym posiedzeniu Rady Miasta Michał Zaleski. – To jest coś, czego na początku nikt nie mógł przewidzieć. Liczyliśmy się z nawrotem, ale nie aż na taką skalę.

W tej chwili mamy w Toruniu 769 aktywnych przypadków koronawirusa. Spośród wszystkich zarażonych, wyzdrowiało 365 osób, zmarły 22 osoby.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *