Koronawirus w szkołach. Uczniowie zakładają się, gdzie zakażenie pojawi się najpóźniej

Wiadomości
fot. ilustracyjne

Podstawowe Pierdzenia Filozoficzne (w skrócie PPF) to grupa na Facebooku, zrzeszająca młodzież uczęszczającą do liceów, techników i szkół zawodowych na terenie całego Torunia. Młodzi ludzie mogą tam między innymi poznawać nowe osoby, wymieniać się nowinkami lub kibicować swoim szkołom w konkursach, organizowanych przez administrację. Obecnie ogromnym zainteresowaniem na grupie cieszy się Konkurs Toruńskich Szkół Zainfekowanych Koronawirusem.

Zasady konkursu nie są skomplikowane. Najpopularniejsze toruńskie szkoły zostały zestawione w tabeli, podobnej do tej od gry w bingo. Placówka, w której został wykryty przypadek zakażenia COVID-19 przegrywa i zostaje wykreślona z pola. Wygrywa ta, która odpadnie jako ostatnia.

“Do VLO wirus nie dotrze, bo chroni nas Jan Paweł II”, “Do IVLO wirus się nie dostał, bo były za wysokie progi”, “ZSS walczy do ostatniego żywego” – takie i setki innych, równie humorystycznych komentarzy wiszą pod kilkoma już postami na PPF. Młodzież żwawo dopinguje swoje ulubione szkoły i deklaruje poparcie dla swoich faworytów. Na tę chwilę (13.10.2020) z “‘konkursu” odpadło już osiem szkół, pozostało jedenaście.

– Cieszy mnie bardzo entuzjazm, z jakim konkurs został przyjęty. Pierwsze posty osiągały po 500, 600 reakcji – mówi Jakub Jagielski, znany wszystkim członkom grupy administrator oraz prowadzący konkursu. – Cały konkurs ma formę rozrywkową, ale pełni również funkcję informacyjną. Dzięki niemu uczniowie mogą dowiedzieć się o przypadkach zarażenia koronawirusem w innych szkołach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *