Koszmarny wypadek na A1 pod Toruniem. Jedna osoba nie żyje, czterech rannych [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Dziś ok. godz. 1.30 w nocy na wjeździe w Nowej Wsi na wjeździe na autostradę w kierunku Łodzi zderzyły się dwie ciężarówki i auto osobowe. Jedna osoba nie żyje, cztery zostały ranne.

“Zmiana miejscowości! Nowa Wieś gm. Lubicz A1 144 km, wjazd na autostradę w stronę Łodzi – wypadek dwóch samochodów ciężarowych, w wyniku którego pięć osób zostało poszkodowanych, w tym jedna śmiertelnie Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży” – to pierwszy komunikat straży pożarnej z miejsca zdarzenia.

Co się wydarzyło przy wjeździe na autostradę A1 w kierunku Łodzi?

Do zdarzenia doszło ok. godz. 1.30 w Nowej Wsi przed bramkami wjazdowymi na autostradę A1 w kierunku Łodzi.

– Kierowca pojazdu ciężarowego marki scania z naczepą uderzył w tył oczekującego na wjazd osobowego volkswagena golfa – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Siła uderzenia była tak duża, że zepchnęła osobówkę na oczekujący na wjazd pojazd ciężarowy marki daf. Ten z kolei uderzył w stojącą przed nią ciężarówkę marki renault z naczepą.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 24-letni kierowca pojazdu ciężarowego marki scania. Kierowca oraz dwóch pasażerów volkswagena golfa z bardzo poważnymi obrażeniami trafili do toruńskich szpitali.

Przez kilka godzin policjanci z toruńskiej komendy pracowali na miejscu tego zdarzenia, m.in. zabezpieczając ślady i dowody w tej sprawie oraz kierując auta na objazd. Trzy pojazdy uczestniczące w tym wypadku zostały zabezpieczone do dalszych badań i analiz. Teraz policjanci kryminalni będą wyjaśniać okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys