Kradł rowery, miał narkotyki. 39-latek z Jakubskiego Przedmieścia zatrzymany

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Policjanci zatrzymali 39-latka, który posiadał przy sobie amfetaminę. W jego mieszkaniu odnaleziono 3 kradzione rowery. Okazało się, że mężczyzna dokonał ponad 70 kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony poniedziałek przy ul. Olbrachta. 39-latek posiadał przy sobie zawiniątko z białą substancją  o wadze ponad 5 gramów oraz jedną tabletkę. Substancja podczas wstępnych testów wykazała cechy charakterystyczne dla amfetaminy.

Kryminalni przeszukali mieszkanie na Jakubskim Przedmieściu  zajmowane przez 39-latka. Odnaleźli w nim trzy rowery pochodzące z kradzieży. Tłumaczenie zatrzymanego co do ich pochodzenia nie przekonało policjantów. Poddali wnikliwej analizie zdarzenia kryminalne z ostatnich kilku lat. Efektem ich pracy było udowodnienie temu mężczyźnie kradzieży kilkudziesięciu rowerów. Jak się okazało, 39-latek od 2019 roku do chwili zatrzymania, działając na terenie podległym komisariatowi, ukradł 71 jednośladów.

Mężczyzna oprócz 71 zarzutów kradzieży odpowie również za posiadanie narkotyków za co może mu grozić do 5 lat więzienia. Odnalezione i zabezpieczone przez policjantów rowery wkrótce wrócą do prawowitych właścicieli. Kryminalni zapowiadają, że to jednak nie koniec tej sprawy i przewidują jej dalszy rozwój.  

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *