Kradli katalizatory i sprzedawali na złom. Para zatrzymana w podtoruńskim hoteliku [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Do licznych kradzieży części samochodowych doszło w ostatnim czasie w Toruniu. Okazało się, że odpowiedzialna jest za to para młodych ludzi. Jeździli po całej Polsce, a ze sprzedaży na złomie kradzionych części uczynili swój sposób na życie. Nie trwało to jednak długo.

Łupem złodziei padały tylko katalizatory trzech najdroższych marek. Prowadząc objazdowy tryb życia, podróżowali po całej Polsce i kradli drogie części, a potem sprzedawali je na złomie. Z tego żyli. Nie ominęli także Torunia. Ostatnie zgłoszenie o kradzieży katalizatora przy ul. Ligi Polskiej wpłynęło do policjantów z Rubinkowa w miniony poniedziałek.

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo przeanalizowali podobne zgłoszenia i zebrali dowody. Ślady zaprowadziły ich do małego hoteliku w Lubiczu Dolnym. 36-latek z gminy Wielka Nieszawka i 23-latka z powiatu cieszyńskiego zostali zatrzymani we wtorek, 21 lipca. Wczoraj, 23 lipca, doprowadzono ich do aresztu przy ul. Kociewskiej w Toruniu. Para usłyszała już kilkanaście zarzutów, ale niewykluczone, że będzie ich znacznie więcej. Grozi im do 5 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *