Kradzież rozbójnicza na Rynku Nowomiejskim. 14-latek pomógł zatrzymać sprawcę

112 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zabrał dwie pary okularów z salonu optycznego, odepchnął sprzedawczynie i zaczął uciekać. Przypadkowy świadek od razu zadzwonił na numer alarmowy, a potem zaczął biec za sprawcą. Ostatecznie, dokonał jego obywatelskiego ujęcia.

Do zdarzenia doszło 8 lipca ok. godz. 14.00 w  jednym z salonów optycznych przy ul. Rynek Nowomiejski w Toruniu. 39-letni mężczyzna wszedł do sklepu i zabrał z półek dwie pary okularów przeciwsłonecznych, warte kilkaset złotych. Minął kasę, odepchnął sprzedawczynie i zaczął uciekać. 14-letni świadek, mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego, od razu powiadomił dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Potem razem ze swoimi kolegami zaczął biec za mężczyzną. Ostatecznie na ul. Uniwersyteckiej udało mu się zmusić sprawcę do rezygnacji z dalszej ucieczki i dokonać obywatelskiego ujęcia.

Zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec osiedla Skarpa, jest dobrze znany policji. Ma swoim koncie długą listę przestępstw. W październiku 2019 r. wyszedł z więzienia, więc kradzieży dokonał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *