Kradzież rozbójnicza w centrum Torunia. Pijany recydywista sprawcą

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Do 15 lat więzienia grozi sprawcy kradzieży rozbójniczej, jaka miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę na ul. Szerokiej. Szybka interwencja policji doprowadziła do jego złapania tuż po zdarzeniu.

Mundurowi na interwencję zostali wezwani tuż po północy. Według relacji pokrzywdzonego, nieznajomy mężczyzna zaproponował mu wspólne picie alkoholu, a później poprosił, o puszczenie z telefonu muzyki. Gdy pokrzywdzony to zrobił, sprawca zabrał mu telefon i kazał wpisać kod dostępu do telefonu. Pokrzywdzony domagał się zwrotu telefonu, na co 51-letni sprawca zareagował uderzając go i uciekając w kierunku ul. Żeglarskiej.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili okoliczne uliczki i odnaleźli sprawcę. który wciąż miał przy sobie skradziony telefon. Został przewieziony na komisariat, po czym trafił na Izbę Wytrzeźwień, gdyż, jak się okazało, w organizmie miał ponad 2,5 promila. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Kradzieży dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. podwójnej recydywy – od jego ostatniego wyjścia z więzienia nie minęło jeszcze 5 lat. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *