Kradzieże akumulatorów na Chełmińskim Przedmieściu. Złapano sprawcę

112 Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Pierwsze zgłoszenia o kradzieży akumulatorów dotarły do toruńskich policjantów w sierpniu ubiegłego roku. Ostatecznie funkcjonariuszom KMP Toruń udało się złapać 38-letniego sprawcę i postawili mu zarzuty 13 włamań. Okazało się, że mężczyzna jest recydywistą. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Do największej liczby kradzieży z włamaniem doszło we wrześniu i listopadzie 2020 r.

 Sposób działania był ten sam. Zazwyczaj włamywał się do pojazdu i podnosił jego maskę. Zawsze jego łupem padały akumulatory zarówno od aut osobowych jak i ciężarowych. Jeżeli w pojeździe znajdowało się jeszcze coś, co przedstawiło jakąkolwiek wartość ,złodziej zabierał to również ze sobą. Były to mi.in. pompa paliwa, radio samochodowe, głośnik bezprzewodowy, koła z felgami, opony, a nawet żarówki. Podczas jednego z przestępstw włamał się też do zbiornika i  dodatkowo ukradł z pojazdu paliwo – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP Toruń.

38-latka zatrzymano 2 marca.

Policjanci  ze Śródmieścia udowodnili mu, że to on stoi za 13 włamaniami, których dokonał, działając w  głównej mierze w okolicach Chełmińskiego Przedmieścia – dodaje podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Okazuje się, że mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy. Od razu trafił do policyjnej celi. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *