Krystyna Zaleska z nagrodą za wkład w rozbudowę Szpitala Miejskiego w Toruniu

Box2 Wiadomości
Krystyna Zaleska odbiera nagrodę Złoty OTIS
Wręczenie nagrody Krystynie Zaleskiej. Fot. Urząd Miasta Torunia

Krystyna Zaleska, wieloletnia dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, została laureatką Nagrody Zaufania “Złoty OTIS 2022”, przyznanej w kategorii “Dorobek życia w organizacji pracy szpitali”.

Nagroda Złoty OTIS przyznawana jest od 2004 r. Honorowane są nią m.in. osoby czy organizacje, pracujące na rzecz wzmocnienia systemu polskiej opieki zdrowotnej. Laureatką nagrody w kategorii “Dorobek życia w organizacji pracy szpitali” została w tym roku Krystyna Zaleska, która przez ponad 25 lat kierowała toruńskim Szpitalem Miejskim.

– Doceniono jej wieloletni wkład w rozbudowę ponad 100-letniej toruńskiej lecznicy, w tym powstanie nowych oddziałów, skuteczne pozyskiwanie i wykorzystanie funduszy unijnych oraz promowanie nowoczesnej diagnostyki, w tym zakup robota chirurgicznego Da Vinci – informuje Urząd Miasta Torunia.

Krystyna Zaleska nagrodę odebrała 10 maja w Pałacu Staszica Warszawie.  

– Niektórzy mówią, że na stanowisku dyrektora trzeba być twardym, moim zdaniem to się nie sprawdza. Trzeba być wrażliwym i czułym na ludzi, na ich potrzeby, bo to dzięki moim współpracownikom udało się nam tak wiele osiągnąć – komentowała w rozmowie z Andrzejem Dziurdzikowskim z Instytutu Nagrody Zaufania Złoty OTIS

1 thought on “Krystyna Zaleska z nagrodą za wkład w rozbudowę Szpitala Miejskiego w Toruniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.