KS Pomorzanin Toruń z nowym sponsorem

Box2 Sport Wiadomości
fot. nadesłane

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń zyskał nowego sponsora, a została nim Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Spotkanie przedstawicieli klubu z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim i władzami PSSE odbyło się w poniedziałek 29 marca na stadionie miejskim w Toruniu.

REKLAMA

– Od 15 lat nasza Spółka jest silnie związana z województwem kujawsko-pomorskim. Przez ten czas, wiele razy angażowaliśmy się w pomoc oraz wsparcie nie tylko lokalnych przedsiębiorców, ale także lokalnej społeczności. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rozdział, wsparcie klubu sportowego z 85-letnią tradycją, który wychowuje i rozwija młode osoby poprzez promocję zdrowego stylu życia, aktywność fizyczną oraz ducha sportowej rywalizacji. Mamy nadzieje, że udzielone wsparcie wzmocni pozycję klubu oraz przyniesie mu wiele korzyści – powiedział Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

PSSE przekaże 50 tys. złotych na utrzymanie obecnej infrastruktury, zakup strojów sportowych, organizację meczó i wsparcie treningów. Prezydent Torunia podziękował PSSE za wsparcie tak zasłużonego dla miasta klubu.

Wcześniej PSSE wspierała także drużyny AZS-u UMK Toruń, a także angażuje się we wsparcie szkolnictwa branżowego, czego potwierdzeniem jest m.in. udzielone wsparcie dla Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, który otrzymał dofinansowanie na wyposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu w specjalnościach mechatronik, elektryk i automatyk.

– Jesteśmy świadomi znaczenia roli, jaką nasza Spółka odgrywa dla społeczności lokalnej. Wiemy także, że spoczywa na nas odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń, dlatego angażujemy się w rozwój dzieci i młodzieży, między innymi poprzez wsparcie klubów sportowych, szkół oraz organizację zajęć praktycznych. Wspieramy także domy dziecka i szpitale w województwie. Największe wsparcie, tym instytucjom, udzieliliśmy w ubiegłym, pandemicznym roku. Wprowadzona przez nas polityka społecznej odpowiedzialności biznesu jest w pełni zintegrowana ze strategią działalności Spółki, a dbałość o jej odpowiednią realizację to jeden z naszych priorytetów – dodał Maciej Kazienko Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.