Książka dla seniora. Rozdano kolejną partię

Box2 Wiadomości Województwo box
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Akcja “Książka dla seniora” nie zwalnia tempa. Kolejna partia publikacji została już rozdana – wczoraj część z nich trafiła także do toruńskiego Hospicjum Światło. Marszałkowska akcja wciąż trwa, dlatego jeżeli macie w domu ciekawe książki i chcecie się nimi podzielić z seniorami – nadal można to zrobić.

– Jestem zadowolony, że nasza inicjatywa została tak dobrze przyjęta zarówno przez seniorów, jak i darczyńców, którzy chętnie dzielą się zawartością biblioteczek i regałów. Dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do włączenia się do akcji – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. 

W Toruniu książki można zostawiać w specjalnie oznakowanych kartonach przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy placu Teatralnym 2 oraz przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73. Podobne punkty znaleźć można w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu. Książki można zostawiać także poza godzinami pracy ww. punktów. W takich przypadkach należy zostawić je w torbach i umieścić na bramce wejściowej.

Akcja przynosi efekty – zebrano już kilka kartonów książek, które przekazywane są partiami. Pierwsza rozdana została pomiędzy osiemdziesięciorgiem podopiecznych dziennych domów opieki w Górznie i Przysieku. W zeszłym tygodniu publikacje trafiły do kombatantów z regiony, a w ich rozdysponowaniu pomagali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Z kolei wczoraj, 14 maja, Hospicjum Światło w Toruniu wzbogaciło się o ponad sto tytułów.

Wobec książek stosowane są szczególne zasady bezpieczeństwa. Przechodzą one dwutygodniową kwarantannę oraz poddawane są dezynfekcji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *