Książka dla seniora. Rozdano kolejną partię

Box2 Wiadomości Województwo box
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Akcja “Książka dla seniora” nie zwalnia tempa. Kolejna partia publikacji została już rozdana – wczoraj część z nich trafiła także do toruńskiego Hospicjum Światło. Marszałkowska akcja wciąż trwa, dlatego jeżeli macie w domu ciekawe książki i chcecie się nimi podzielić z seniorami – nadal można to zrobić.

– Jestem zadowolony, że nasza inicjatywa została tak dobrze przyjęta zarówno przez seniorów, jak i darczyńców, którzy chętnie dzielą się zawartością biblioteczek i regałów. Dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do włączenia się do akcji – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. 

W Toruniu książki można zostawiać w specjalnie oznakowanych kartonach przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy placu Teatralnym 2 oraz przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73. Podobne punkty znaleźć można w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu. Książki można zostawiać także poza godzinami pracy ww. punktów. W takich przypadkach należy zostawić je w torbach i umieścić na bramce wejściowej.

Akcja przynosi efekty – zebrano już kilka kartonów książek, które przekazywane są partiami. Pierwsza rozdana została pomiędzy osiemdziesięciorgiem podopiecznych dziennych domów opieki w Górznie i Przysieku. W zeszłym tygodniu publikacje trafiły do kombatantów z regiony, a w ich rozdysponowaniu pomagali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Z kolei wczoraj, 14 maja, Hospicjum Światło w Toruniu wzbogaciło się o ponad sto tytułów.

Wobec książek stosowane są szczególne zasady bezpieczeństwa. Przechodzą one dwutygodniową kwarantannę oraz poddawane są dezynfekcji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *