Książkę z biblioteki zwróć przez paczkomat. Jak to zrobić?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Książnica Kopernikańska w Toruniu umożliwia zwrot książek oraz gier za pomocą dowolnego paczkomatu InPost znajdującego się na terenie miasta.

Aby skorzystać z tej usługi, należy postępować według niniejszej instrukcji:

1. Przygotuj książki do zwrotu. Przed nadaniem upewnij się, że książki/gry są odpowiednio zapakowane i zabezpieczone. Maksymalne wymiary paczki to 3 cm x 25 cm x 55 cm, a dopuszczalna waga to 1 kg.

2. Wypełnij formularz. Uzupełnij dane wskazując na liście paczkomat, w którym chcesz nadać paczkę do Książnicy Kopernikańskiej. Pamiętaj o tym, aby poprawnie wpisać numer telefonu oraz adres e-mail.

3. Opłać, wydrukuj i naklej etykietę. Po uzupełnieniu niezbędnych danych zostaniesz przekierowany do strony płatności eCard. Wybierz odpowiedni sposób płatności, pobierz, wydrukuj i naklej etykietę na przesyłkę. Koszt etykiety wynosi 5,99 zł.

4. Nadaj książki/gry w paczkomacie. Udaj się do wybranego paczkomatu na terenie Torunia. Na ekranie maszyny wybierz opcję “Mam już paczkę ze specjalną etykietą”, a następnie zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki.

Formularz do wypełnienia znajduje się na tej stronie i jest dostępny całodobowo: https://urzad24.inpost.pl/ksiaznicatorun?target_location=TOR12M&fbclid=IwAR2xQYOX1zNopiXnlQ5rMvtWRkWA505VKvX-HQYD9ccDgigg5mox77G0MFA

W ramach tej usługi można oddawać gry i książki wypożyczone zarówno w bibliotece głównej Książnicy Kopernikańskiej jak i w filiach Książnicy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *