Książnica Kopernikańska nagrodzona za mobilną grę miejską

Box1 Kultura Wiadomości
Fot. Paweł Kobek / NID (mat.pixabay)

Podczas uroczystej gali wieńczącej 27. Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego, która odbyła się 19 listopada 2019 w Warszawie, Książnica Kopernikańska została nagrodzona za mobilną grę miejską Modern(izm) Talking. W imieniu instytucji nagrodę odebrała dyrektor Książnicy Kopernikańskiej Danetta Ryszkowka-Mirowska wraz z organizatorkami gry – Beatą Antczak-Sabala oraz Katarzyną Rapior-Murawską.

Modern(izm) Talking to gra miejska z wykorzystaniem aplikacji na smartfona. Gra odbyła się 7.września tego roku w Toruniu. Uczestnicy mieli za zadanie przy pomocy aplikacji odszukać dziesięć architektonicznych pereł toruńskiego modernizmu. Grę dofinansowano ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

REKLAMA

W  Europejskich Dniach Dziedzictwa uczestniczyli organizatorzy najciekawszych wydarzeń promujących dziedzictwo kulturowe. W ramach akcji organizowane były liczne spotkania, warsztaty, inscenizacje, spacery, konkursy, wycieczki i zabawy. Przez dwa weekendy września w województwach w całej Polsce można było wziąć udział w około 1000. wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. W 27. edycję EDD zaangażowanych było około 400 miejscowości.

Książnica Kopernikańska w Toruniu znalazła się w gronie pięciu instytucji z województwa kujawsko-pomorskiego docenionych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Cztery pozostałe to: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, Wąbrzeski Dom Kultury, Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz Dom Kultury w Górsku.

Film dokumentujący grę: https://www.facebook.com/KsiaznicaKopernikanska/videos/1379802635508656/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *