Książnica Kopernikańska z nowoczesną pracownią

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Tomasz Dorawa

Książnica Kopernikańska w Toruniu zmodernizowała pracownię konserwatorską w ramach otrzymanego dofinansowania. Łącznie wyniosło ono niemal 100 tysięcy złotych. Specjalistyczne maszyny i podświetlane stoły to tylko część z zakupionego wyposażenia.

Pracownia konserwatorska w toruńskiej Książnicy Kopernikańskiej otrzymała nowe wyposażenie. Specjalistyczny sprzęt konserwatorski znacząco zwiększy możliwości zabezpieczania zabytkowych materiałów. Podświetlany stół pozwoli pracownikom dokładnie analizować przezrocza papieru, a maszyna do uzupełniania masą papierową umożliwi rekonstruowanie podłoża w cennych dokumentach. Natomiast za pomocą parowego skalpela i specjalistycznego odkurzacza będzie można lepiej niż kiedykolwiek oczyszczać dokumenty. W ramach dotacji zakupiono także stół niskociśnieniowy i zestaw kuwet systemowych.

REKLAMA

Książnica Kopernikańska otrzymała dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 53 091,13 złotych oraz od Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 45 250,00 złotych.

fot. Tomasz Dorawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *