Kto będzie kierował Bajem Pomorskim? “Wykazał się dużą wiedzą i doświadczeniem”

Box2 Kultura Wiadomości

Konkurs na dyrektora toruńskiego Teatru Baj Pomorski został rozstrzygnięty. Zmiany personalnej nie będzie. Stanowisko na najbliższe pięć lat ponownie obejmie Zbigniew Lisowski – dotychczasowy dyrektor teatru. O fotel dyrektora ubiegały się trzy osoby.

Na dyrektora Teatru Baj Pomorski kandydowały trzy osoby, ale tylko dwie z nich spełniły wymogi formalne. Komisja konkursowa ostatecznie wyłoniła zwycięzcę – został nim dotychczasowy dyrektor Zbigniew Lisowski. Otrzymał 7 głosów za, 2 osoby wstrzymały się od głosowania. Zbigniew Lisowski będzie piastował funkcję dyrektora Teatru Baj Pomorski przez najbliższe 5 lat – od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r.

REKLAMA

Kandydat spełnia wszystkie wymogi, określone w ogłoszeniu o konkursie. Koncepcja pana Zbigniewa Lisowskiego wpisuje się w założenia, jakie były przedmiotem postępowania konkursowego. Pan Zbigniew Lisowski wykazał się dużą wiedzą i doświadczeniem, a także odpowiednimi predyspozycjami osobowościowymi, które są przydatne na danym stanowisku pracy – oceniała komisja konkursowa w uzasadnieniu.

Zbigniew Lisowski kieruje Bajem Pomorskim od sierpnia 2003 r. Doprowadził do gruntowej rozbudowy i modernizacji teatru. Niedawno przy placówce do użytku oddana została także plenerowa Scena Szekspirowska.

Fot. Fot. Magdalena Kujawa dla UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *