Kto niszczy szyby w autach z parkingu na ul. Strobanda?

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Kilka dni temu na parkingu znajdującym się na ulicy Strobanda (teren osiedla Jar) zbito szyby w stojącym tam samochodzie osobowym. Wandale zbili wszystkie okna, także tylne.

O sprawie dowiedzieliśmy się od jednego z mieszkańców, który opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie pojazdu z podpisem:

Stoi na parkingu między Strobanda 13e a 13d. Właściciel chyba jeszcze nie wie…

Wciąż nie są znani sprawcy tego aktu wandalizmu. Ich ustalenie może być trudniejsze, gdyż na tej ulicy nie ma kamer monitoringu.

Okazuje się, że to nie pierwsze tego typu zajście. Jakiś czas temu z innego auta skradziono katalizator. Jednak jak napisała jedna z mieszkanek, niedługo może zrobi się bezpiecznej:

Z informacji które otrzymałam od Zarządcy, wynika że montaż kamer to tylko kwestia czasu.

Postanowiliśmy zapytać zarówno zarządcę tego osiedla, jak i straż miejską o ten problem. Taką odpowiedź otrzymaliśmy ze strony strażników miejskich:

Dyżurny Straży Miejskiej w terminie 01.02- 03.04.2022 r.  nie odnotował żadnych zgłoszeń dot. zakłócenia ładu i porządku publicznego w obrębie parkingu przy ul. Strobanda Z uwagi na otrzymane od Pana informacje w dniu 4 kwietnia br. zdarzenie zostało wpisane do systemu celem realizowania doraźnych kontroli przez patrole Straży Miejskiej w godzinach popołudniowo-wieczornych we wskazanym rejonie – wyjaśnia Anna Wiśniewska, koordynator Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej w toruńskiej Straży Miejskiej.

Natomiast w kwestii monitoringu poradzono, aby mieszkańcy zgłosili się do administracji osiedla.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.