“Kto wygrywa tutaj, wygrywa w całym kraju.” Grzegorz Schetyna w Toruniu

Box2 Fotogalerie Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na wtorkowej konferencji Koalicji Obywatelskiej pojawili się nie tylko kandydaci z regionu. Lokalnych działaczy wspierał lider ugrupowania, Grzegorz Schetyna.  

Zdaniem szefa Platformy Obywatelskiej, wyniki wyborów w naszym województwie mogą być kluczowe dla ostatecznego układu sił w parlamencie.

REKLAMA

– To jest bardzo ważny region, zawsze wyniki w Kujawsko-Pomorskim są decydujące dla wyników w całym kraju. Kto wygrywa tutaj, wygrywa w całym kraju. To pokazuje historia ostatnich wyborów – mówił Schetyna.

Lider KO powiedział też co, jego zdaniem, będzie kluczem do sukcesu w wyborach. 

– Ważna jest mobilizacja, ważne jest zaangażowanie, bo ono będzie o wszystkim decydować – zaznaczał. – Ważne jest, by nie rywalizować między sobą po stronie opozycji.

W wyborach na szczycie list Koalicji znajdują się, w okręgu toruńskim, Tomasz Lenz oraz, w okręgu bydgoskim, Tadeusz Zwiefka. Podkreślali oni przywiązanie swoich kandydatów do regionu.

– Nasze listy, listy Koalicji Obywatelskiej, tak jak zwykle w każdych wyborach, tutaj, w województwie kujawsko-pomorskim, to listy składające się z przedstawicieli różnych środowisk, także w bardzo małych miejscowościach – mówił Lenz. – To zawsze było gwarancją sukcesu naszego ugrupowania.

– To są wszystko znakomite kandydatury, bo to są albo doświadczeni już w pracy parlamentarnej posłowie, albo samorządowcy, albo osoby bardzo mocno zakorzenione w swoich małych ojczyznach i tam bardzo cenione – dodawał Zwiefka.

Głównym tematem kampanii ma być kwestia służby zdrowia, która, zdaniem opozycji, jest zaniedbana. 

– Dlaczego te minione 4 lata nie przyniosły żadnej pozytywnej zmiany w funkcjonowaniu służby zdrowia? – dopytywał były europoseł. – Programy, które dobrze funkcjonowały, zostały zaniechane, a kolejki, które miały się skracać, są wydłużone. Liczba lekarzy i pielęgniarek zamiast wzrastać, maleje, niektóre oddziały szpitalne cierpią na brak kadr, a pacjentów, niestety, nie ubywa.

To jednak nie wszystkie zarzuty jakie padają ze strony opozycji.

– Skąd będą brane pieniądze na realizację tych wszystkich obietnic i zapowiedzi, które składają dzisiaj rządzący? – kontynuował Zwiefka. – Polacy potrafią liczyć. Polacy potrafią spokojnie ocenić, czy można zrealizować te wszystkie zapowiedzi.

Poruszona została także kwestia hasztagu, którym posługuje się w KO w swojej kampanii. Temat wzbudził ostatnio sporo kontrowersji.

– Każdy ma prawo do korzystania z hasztagu. My robimy akcję Koalicji Obywatelskiej, ten hasztag jest wykorzystany przez nas i umieszczony na banerze jako hasło, które dodaje nową treść w tej kampanii – mówił Schetyna. –  #SilniRazem to jest coś więcej niż hasztag, to jest poczucie solidarnej współpracy, nie tylko Koalicji Obywatelskiej, ale też innych środowisk opozycyjnych – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *