“Kuchenne rewolucje” w Toruniu. Magda Gessler zrewolucjonizowała…

Na luzie Polecamy
fot. Łukasz Piecyk

Tym razem Magda Gessler wzięła w obroty niewielki bar “Masala Twist” przy Małych Garbarach. Po jej rewolucji lokal zyskał nazwę “Żar Tandoorii”. Jego odmianę zobaczymy w TVN już w najbliższy czwartek o godz. 21.30.

Kolejny toruński odcinek “Kuchennych rewolucji” powstał w minione wakacje. Tym razem Magda Gessler została zaproszona do niewielkiego baru “Masala Twist” przy Małych Garbarach. Na oficjalnej stronie programu znajdziemy już opis toruńskiego odcinka. Jego premiera jest planowana w najbliższy czwartek (29 listopada) w TVN o godz. 21.30.

“W centrum Torunia, w pobliżu Starego Miasta mieści się niewielki bar „Masala Twist” z kuchnią indyjską i tajską. Właścicielami są rodowici Nepalczycy. Prajwal przyjechał do Warszawy na studia i zaczął pracować jako kucharz w jednej z renomowanych restauracji indyjskich. Gotowanie stało się jego zawodem, który polubił. Ram już jako 16-latek uwielbiał kuchnię. Przeprowadził się z Nepalu do Indii, a następnie do Dubaju, gdzie pracował w gastronomii. Kiedy kolega zaproponował mu wyjazd do Polski zgodził się bez wahania” – czytamy w zapowiedzi.

Ram został szefem kuchni w warszawskiej restauracji indyjsko-tajskiej. Z Prajwalem poznał się dopiero w Polsce. Pracowali razem kilka lat. A że współpraca się układała, zaczęli myśleć o otwarciu własnej, niewielkiej restauracji. Ram znalazł w internecie lokal z kuchnią indyjską w Toruniu w atrakcyjnej cenie. I tak trafili do grodu Kopernika.

Do programu zgłosiła ich jedna z klientek – Sara – zafascynowana kulturą Indii. Najpierw pomagała właścicielom lokalu koleżeństwo. Później została zatrudniona jako kelnerka. Okazało się jednak, że w Toruniu było mało entuzjastów talentu kulinarnego Nepalczyków. Były tygodnie, kiedy nikt nie odwiedzał baru. Co więcej, zakup lokalu pochłonął prawie całe ich fundusze. Właściciele nie mogli sobie pozwolić na nowy wystrój.

“Ram sam przyznaje, że zna się na gotowaniu, ale na ekonomii, czy zarządzaniu, czyli rzeczach związanych z prowadzeniem własnej restauracji już niestety nie. Dlatego kiedy sytuacja finansowa zaczęła być naprawdę krytyczna, Sara zaproponowała, że poprosi o pomoc Magdę Gessler” – czytamy w zapowiedzi odcinka.

Toruński odcinek “Kuchennych rewolucji” będzie można obejrzeć także na player.pl.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys