Kujawsko-pomorska delegacja pożegnała Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Andrzej Goiński/UMWK-P

W uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wzięła udział delegacja samorządowców z regionu na czele z marszałkiem Piotrem Całbeckim i przewodniczącym sejmiku Ryszardem Boberem.

Delegacja samorządowców z Kujawsko-Pomorskiego wzięła udział m.in. w uroczystej sesji sejmiku województwa pomorskiego. Obecni na niej byli radni wszystkich poprzednich kadencji i samorządowcy wszystkich szczebli z całego województwa pomorskiego.

Województwo reprezentowali marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, a także radni sejmiku województwa, przedstawiciele samorządów miejskich, powiatowych i gminnych.

Na nadzwyczajnej sesji sejmiku radni przyjęli deklarację na pożegnanie tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Nasza delegacje wpisała się w pomorskim urzędzie marszałkowskim do księgi kondolencyjnej i złożyła kwiaty przed zdjęciem zamordowanego prezydenta Gdańska. Po sesji delegacja udała się na pogrzeb do Bazyliki Mariackiej.

“To za sprawą głównie Jego wizji, usilnej pracy oraz zdolności przywódczych, Gdańsk – stolica Pomorza – stał się w ciągu ostatnich dwudziestu lat prawdziwie europejską metropolią, z której jesteśmy dumni. Gdańsk stał się miastem nowoczesnym, przyjaznym mieszkańcom i gościom, dobrym miejscem do życia. Miastem Wolności i Solidarności, jak często powtarzał Paweł Adamowicz, całym swym niestrudzonym działaniem wcielając te wartości w życie” – oto fragment deklaracji przyjętej przez radnych sejmiku województwa pomorskiego.

W uroczystościach pogrzebowych wziął udział także prezydent Torunia Michał Zaleski:

fot. Andrzej Goiński/UMWK-P

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *