Kujawsko-Pomorska e-Szkoła po ukraińsku. Prawie 2 tys. wyświetleń dziennie w pierwszym tygodniu

Box2 Wiadomości Województwo box
Zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Prawie 2 tys. wyświetleń dziennie – to bilans pierwszego tygodnia zajęć w języku ukraińskim w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Ukraińscy uczniowie mogą tam uczestniczyć m.in. w lekcjach języka polskiego, angielskiego czy matematyki.

Zajęcia w języku ukraińskim rozpoczynają się codziennie o godz. 14:00. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła i tam można je obejrzeć po godzinach emisji.

– Naszą e-Szkołę rozwijamy w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadała potrzebom młodych obywateli Ukrainy, którzy przybyli nie tylko do naszego kraju, ale także innych państw. Przybywa zarówno nauczycieli, jak i oglądających. Nasze zajęcia są także wsparciem dla ośrodków organizujących czas dzieciom i młodzieży – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Zajęcia można oglądać na trzech kanałach:

W planach jest także uruchomienie kolejnego studia, dzięki któremu równolegle transmitowane będą zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i uczniów klas średnich. Ukraińscy nauczyciele, którzy chcą dołączyć do e-Szkoły i prowadzić lekcje, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej: eszkola@kujawsko-pomorskie.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.