Kujawsko-Pomorska e-Szkoła po ukraińsku – zajęcia dla dzieci i dorosłych

Box2 Wiadomości Województwo box
E-Szkoła, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła wciąż nadaje zajęcia w języku ukraińskim. Dzięki temu dzieci przybyłych do Polski uchodźców mogą kontynuować naukę i jednocześnie poznać bliżej nasz region, a dorośli mogą wziąć udział w zajęciach z języka polskiego. Początek codziennie o godzinie 11:40. 

W planie e-szkoły znajdą się zajęcia języka polskiego i angielskiego, matematyki, informatyki oraz plastyki, a także edukacja regionalna, kultura polska i ukraińska oraz nauczanie wczesnoszkolne dla najmłodszych uczniów. Lekcje można śledzić na bieżąco lub obejrzeć o dowolnej porze już zarejestrowane materiały.

– Naszą e-Szkołę rozwijamy obecnie w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadała potrzebom obywateli Ukrainy. Pracujemy nad uruchomieniem kolejnego segmentu lekcji, tym razem stacjonarnych, dzięki którym młodzież będzie mogła uczestniczyć w praktycznych zajęciach zawodu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zajęcia można oglądać na trzech kanałach:

Obecnie wciąż trwa poszukiwanie pedagogów posługujących się językiem ukraińskim. Ukraińscy nauczyciele, którzy chcą dołączyć do e-Szkoły i prowadzić lekcje, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej: eszkola@kujawsko-pomorskie.pl

E-szkoła to rozwiązanie, które po raz pierwszy zostało wykorzystane na początku pandemii Covid-19. Dzięki niej uczniowie mogli nadrabiać zaległości wynikające z zamknięcia szkół. Szkoła internetowa działała także po powrocie dzieci i młodzieży do placówek. Przed egzaminami ósmoklasisty i maturalnymi e-szkoła nadawała powtórki, pozwalające lepiej się do nich przygotować. Lekcje cieszyły się dużą popularnością, dlatego zdecydowano się po kilkumiesięcznej przerwie kontynuować tę inicjatywę i dostosować ją do potrzeb, kierując zajęcia również do uczniów z Ukrainy. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.