Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Przed nami ostatni weekend wakacji

Box2 Wiadomości Województwo box
Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Już w przyszłym tygodniu uczniowie wracają do szkół. Przez całe lato nie opuszczała ich jednak Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, która transmitowała zajęcia. Przed nami ostatnie spotkania z wakacyjną e-Szkołą.

Zajęcia sportowe, lekcje o średniowiecznym Toruniu i dzieciństwie Mikołaja Kopernika, wycieczka do Tucholskiego Parku Krajobrazowego i grudziądzkiego obserwatorium – tak wyglądać będzie końcówka wakacji dla oglądających Kujawsko-Pomorską e-Szkołę.

– Dla tych, którzy polubili lekcje w naszej e-Szkole mamy dobrą wiadomość – we wrześniu rozpoczynamy nowy cykl zajęć. Przygotowujemy ofertę, która pozwoli uczniom rozwinąć zainteresowania, poszerzyć wiedzę i uzupełnić treści, z jakimi uczniowie mają do czynienia w swoich szkołach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Plan na dziś to m.in. spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim dotyczące nauk Jana Pawła II, warsztaty filmowe w języku angielskim, czy też zajęcia poświęcone średniowiecznemu budownictwu mieszkalnemu w Toruniu oraz opowieści o rojach meteorytów i asteroidach w wykonaniu Sebastiana Sobierajskiego z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu.

Jutro z kolei na uczniów czekają opowieści o powołaniu i działalności Duszpasterstwa Akademickiego Źródło, a także wirtualna wycieczka do Tucholskiego Parku Krajobrazowego i warsztaty historyczne poświęcone ikonie oraz wyścigi dla dzieci i młodzieży.

Piątek przyniesie natomiast zajęcia ruchowe z nauczycielem wychowania fizycznego Mariuszem Krzemińskim i opowieści o młodości Mikołaja Kopernika. O dorastaniu w czasach średniowiecza opowie Alicja Marika Lubowicka z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

W tym tygodniu odbyły się już zajęcia ze zdrowego odżywiania, czy lekcja o tym, jak wyglądały klasy i przybory szkolne w dawnych latach. Można je obejrzeć na kanale e-Szkoły w serwisie YouTube. 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *