“Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa”. Wręczono umowy dotacyjne

Box2 Wiadomości Województwo box

W czwartek w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wręczono dotacje w ramach kolejnej edycji programu “Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa”. Program ma na celu wsparcie miast i gmin regionu w budowie obiektów sportowych i rekreacyjnych.

– Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają jeszcze odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Dotacje posłużą m.in. budowie wielofunkcyjnego boiska w Steklinie (gm. Czernikowo), modernizacji sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Cierpicach (gm. Wielka Nieszawka) czy budowie ogrodzenia przy boisku sportowym w Grzywnie (gm. Chełmża). Pełna lista dotowanych projektów, wraz z kwotami dostępna jest tutaj.

W ramach programu rozdysponowano środki od 5 do 35 tys. zł na 12 inwestycji w 7 powiatach województwa. Kwota dofinansowania wynosi 227 tys. zł. Podpisano także dwie umowy na budowę nowych obiektów przy szkołach, które nie posiadały do tej pory takich obiektów. Dzięki dotacjom w wysokości 0,5 mln zł powstanie nowa hala sportowa przy Zespole Szkół w Gronowie (gm. Lubicz) oraz sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym (gm. Lubicz).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *