Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się! Trwa kolejna edycja konkursu

Box2 Wiadomości Województwo box
Złote Jordanki, fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mogą wziąć udział w kolejnej edycji konkursu fotograficznego Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się!. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe. Prace konkursowe przesyłać można do 20 września.

Fotografie konkursowe powinny przedstawiać projekty zrealizowane w województwie, wykorzystujące wsparcie Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 lub na lata 2014-2020. Inne zdjęcia nie będą podlegały ocenie. Sam konkurs podzielony jest na dwie kategorie: fotografia pojedyncza oraz reportaż. W każdej z kategorii przyznane zostaną nagrody finansowe. Najlepsza praca nagrodzona zostanie kwotą 2 tys. zł. Drugie i trzecie miejsce to kolejno 1,5 tys. i 1 tys. zł. Autorzy wyróżnionych prac mogą z kolei liczyć na 800 zł. Informacje o inwestycjach z RPO znaleźć można na stronach www.kujawsko-pomorskie.pl oraz na www.mojregion.eu. Oceniane będą pomysłowość i kreatywność, ale również jakość zdjęcia.

Prace należy przesyłać w wersji elektronicznej, wraz z podpisanymi załącznikami do regulaminu konkursowego. Wysyłać je należy na adres: 

Biuro Prasowe Gabinetu Marszałka, 

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń

z dopiskiem: „Konkurs Fotograficzny Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się!”.

W zeszłym roku w ramach konkursu wpłynęły aż 73 prace. Za najlepsze fotografie uznano te autorstwa Anny Kanabaj z Żołędowa w powiecie bydgoskim (zdjęcie „Przystań”) i Michała Kostrzewski ze Szpetala Górnego w powiecie włocławskim (fotoreportaż „Dążąc do gwiazd”). 

Środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 wynosiły ponad 4 mld zł i posłużyły wsparciu blisko 2,3 tys. projektów o łącznej wartości ponad 8 mld zł. Posłużyły one głównie (w ¼) na drogi i inne przedsięwzięcia związane z rozwojem infrastruktury transportowej. Nieco niższą kwotę zainwestowano w rozwój przedsiębiorczości i działalność badawczo-rozwojową. 

RPO na lata 2014-2020 to z kolei podpisanie ponad 2,3 tys. umów i dofinansowanie projektów na łączną kwotę blisko 6,7 miliarda złotych. Wspierane są tu m.in. inwestycje infrastrukturalne, wspieranie przedsiębiorczości oraz przedsięwzięcia społeczne. Środki z RPO są także znaczącą częścią wartego 910 mln zł marszałkowskiego pakietu antykryzysowego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *