Kukiz’15 zarejestrował listę do europarlamentu. Oto nazwiska kandydatów

Box2 Polityka Wiadomości
Od lewej: Paweł Skutecki i Paweł Szramka, fot. strona facebookowa Pawła Szramki

W środę Kukiz’15 jako pierwszy komitet w województwie zarejestrował listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w Kujawsko-Pomorskiem. Otwierają ją posłowie: Paweł Szramka i Paweł Skutecki.

Wcześniej wiedzieliśmy tylko tyle, że liderem listy Kukiz’15 będzie poseł tego ruchu z okręgu toruńsko-włocławskiego Paweł Szramka. Wczoraj komitet zarejestrował swoją listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego i ogłosił, kogo wystawi w wyścigu do Brukseli.

REKLAMA

– KWW Kukiz’15 – jako pierwszy komitet w naszym województwie, a prawdopodobnie także w kraju – złożył wymagane prawem podpisy i listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 2 obejmującym Kujawsko-Pomorskie – informuje Damian Wasilewski, dyrektor biura poselskiego Pawła Szramki w TOruniu.

Kukiz’15 złożył więcej podpisów niż wymagane 10 tys. Oto lista kandydatów ruchu Pawła Kukiza do Parlamentu Europejskiego:

 1. Paweł Szramka
 2. Klaudia Śmigielska
 3. Marek Kuszyński
 4. Marek Lewandowski
 5. Joanna Wiśniewska
 6. Wojciech Wilkowski
 7. Irena Paczkowska
 8. Przemysław Budniak
 9. Barbara Kotulska
 10. Paweł Skutecki

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Kukiz’15 zarejestrował listę do europarlamentu. Oto nazwiska kandydatów

 1. Czy razem z listami ogłaszacie, co będziecie robić w Brukseli? Jaki macie program, pomysł na Europę?
  Czy tak, jak w PL będziecie “walczyć z systemem” i w końcu staniecie się kumplami PiS, tym razem w parlamencie europejskim?
  Jakie wartości z polskiego podwórka chcecie pokazywać Europie? Wieczne wojenki i propagandę narodowo-wstającą z kolan etc? Czy na gruncie europejskim przyjmujecie wartości uniwersalne, natomiast w kraju już niekoniecznie?
  Na początku Waszej drogi wiele osób miało nadzieję na nową wartość w polskiej polityce (pomijając stosunek do P. Kukiza), lecz potem wszystko się wyjaśniło, gdzie i z kim jest Kukiz’15…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *