Kultowa budka z lodami i goframi idzie do likwidacji? Zastąpi ją parking?

Box2 Interwencje Polecamy Wiadomości
fot. www.petycjeonline.com

Dziś wieczorem na Facebooku pojawiła się informacja, że z ul. Dziewulskiego ma zniknąć kultowa budka z lodami i goframi. Ma być zlikwidowana pod budowę parkingu. Już rozpoczęło się zbieranie podpisów pod petycją przeciwko zamknięciu budki.

Takie wieści pojawiły się na kilku grupach facebookowych. Właściciel budki z lodami i goframi po 27 latach miał dostać wypowiedzenie umowy najmu lokalu. W jego miejscu miałby powstać parking.

REKLAMA

Na razie nie udało nam się potwierdzić informacji o wypowiedzeniu umowy i planach likwidacji punktu. W internecie ruszyło już jednak zbieranie podpisów pod petycją “Nie dla zamknięcia Budki z lodami i goframi na Rubinkowie II”. Znajdziemy ją TUTAJ.

Dla wielu mieszkańców Rubinkowa II jest to smak dzieciństwa, ale i jedyne miejsce gdzie można zjeść deser, rurki z bitą śmietaną, gofry czy lody z automatu – czytamy w petycji. – W miejscu gdzie obecnie znajduje się Budka ma powstać… parking. Dlatego apelujemy do Spółdzielni Mieszkaniowej “Rubinkowo” i Urzędu Miasta Torunia, aby to kultowe miejsce pozostało przy ulicy Dziewulskiego 23 w Toruniu. Takie miejsce jest na Rubinkowie II po prostu potrzebne, bardziej niż kilka miejsc parkingowych.

W poniedziałek zapytamy spółdzielnię mieszkaniową Rubinkowo i urząd miasta o ewentualne plany związane z tym terenem i budową parkingu. Wtedy też wrócimy do tematu.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

5 thoughts on “Kultowa budka z lodami i goframi idzie do likwidacji? Zastąpi ją parking?

  1. Dyktratura samochodów! Hasło na dziś: “po nas choćby ….parkingi”. Precz z zielenią, precz z lokalnymi usługami. Samochody na schody!!!

  2. Zgadzam się z FRanek. Głupia moda powstała, że każdy małolat na 18 ma prawko i samochód. W jednym mieszkaniu 4 dorosłych i 4 samochody. Paranoja. Właściciele czterech kółek zabetonują wszystko pod parkingi, a właściciele czworonogów zadbają o to by reszta była zasrana.

    1. Zasrana może i jesteś Ty. Nie obrażaj właścicieli psów. Na ulicach psich kup mniej niż ludzkich, porozbijanych butelek, puszek, śmieci, gum do żucia i kip od fajek. W Toruniu wyjątkowo ludzie mają naj… w głowach z tym hejtem na zwierzęta. Jest też druga para idiotów, którzy zbierają kupy do plastikowych worków, trując tym samym środowisko bardziej, niż kupa by się po deszczu rozłożyła na trawie, dając przy tym składniki mineralne glebie.

  3. Idąc tym tokiem myślenia ,jak kupię sobie awionetkę/wiatrakowiec to miasto wybuduje mi lądowisko w mieście ? Miasto nie musi zapewnić miejsc na parkowanie aut,to problem tego co kupuje auto.

    1. Masz rację, tylko że pan prezydent Z. w każdym wywiadzie w TV Z mówi: “mieszkańcy chcą jeździć samochodami wiec budujemy nowe drogi i parkingi”. Tak się zdobywa głosy w wyborach -schlebiając tymczasowym zachciankom tłumu. A gdzie myślenie o przyszłości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *