EnergaCamerimage rusza już za tydzień
Denis Villeneuve, reżyser filmu „Diuna”, odbierze nagrodę na MFF EnergaCamerimage. Wiemy już coraz więcej o programie wydarzenia, a także o pozostałych gościach, którzy zawitają do Torunia. Jak co roku nie zabraknie wielkich nazwisk.
29. edycja Camerimage będzie zarazem 3. po powrocie festiwalu do Torunia. W tym roku ponownie odbędzie się on w formule hybrydowej. Wydarzenia można będzie więc śledzić zarówno online, jak i stacjonarnie.
Centrum Festiwalowym po raz kolejny zostało CKK Jordanki, gdzie odbędzie się m.in. Gala Otwarcia. „The Tragedy of Macbeth” w reżyserii Joela Coena i „Matki równoległe” w reżyserii Pedra Almodóvara będą filmami otwarcia festiwalu. Nie mniejsze emocje towarzyszyć będą zakończeniu Camerimage – filmem zamknięcia został „Nie czas umierać”, czyli najnowsza część przygód Jamesa Bonda. Ten pokaz zapowiedzą sami twórcy filmu: reżyser Cary Joji Fukunaga oraz autor zdjęć Linus Sandgren. W ramach pokazów specjalnych goście będą mogli zobaczyć też m.in. takie tytuły jak „Blue Bayou” Justina Chona, „Cyrano” Joe Wrighta czy „Nomadland” Chloé Zhao.
Fanów kinowych nowości z pewnością ucieszy wiadomość, że w ramach Konkursu Głównego wyświetlona zostanie „Diuna”, która miała swoją premierę dwa tygodnie temu. Co więcej, do Torunia przyleci sam reżyser, Denis Villeneuve, który odbierze Specjalną Nagrodę Camerimage za wybitne osiągnięcia w reżyserii.
Organizatorzy festiwalu co kilka dni ogłaszali składy poszczególnych konkursów. Na pierwszy plan wybija się oczywiście Konkurs Główny, w którym autorzy zdjęć walczą o Złotą, Srebrną i Brązową Żabę. Na czele jury Konkursu Głównego stanie Joe Wright, brytyjski reżyser.
Wydarzenia tegorocznego Camerimage odbywać się będą w pięciu lokalizacjach. Poza wspomnianym CKK Jordanki, będą to siedziba Fundacji Tumult przy Rynku Nowomiejskim, Teatr Horzycy, Cinema City i Centrum Sztuki Współczesnej. Właśnie w CSW pod koniec października rozpoczęło się już jedno z wydarzeń towarzyszących festiwalowi. Mowa o wystawie prac australijskiej artystki Patricii Piccinini „Jesteśmy!”, o której szerzej piszemy na poprzedniej stronie.
Na organizacji festiwalu odcisnęła się także pandemia. Chodzi tu nie tylko o hybrydową formułę, ale też o to, kto na organizowane wydarzenia wejdzie. Już we wrześniu organizatorzy zapowiedzieli, że zakup kart wstępu będzie możliwy wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych. Uzasadnieniem takiej decyzji jest chęć zapewnienia uczestnikom bezpiecznej i komfortowej atmosfery.
– Zakup karty wstępu na festiwal w formule stacjonarnej będzie możliwy wyłącznie dla osób posiadających certyfikat poświadczający przyjęcie pełnej dawki szczepionki przeciwko Covid-19 – informowali organizatorzy.
29. edycja EnergaCamerimage potrwa od 13 do 20 listopada. W tym czasie Toruń będzie centrum świata kina.
Coto
7 listopada 2021 @ 15:42
Żaden polski minister, czy też wojewoda kuj.- pom., nie uznadzą tej „prywatnej imprezy”, jako legalnej prawnie i finansowo, wobec tych „restrykcji- segregacji”.
Za to odpowiada Energa i Urząd Miasta Torunia.
Wprowadzono segregację sanitarną bezprawnie, nie posiadając po temu uprawnień.
Co ważne, zrobiono to przeciw wyrażnym wypowiedziom polskiego premiera, że takiej segregacji, puki co, nie wprowadza polski rząd, bo jest to wbrew opinii społeczeństwa!
W Polsce, to rząd ma uprawnienia do takich decyzji.
Jak śmiecie: Energa, Urząd Miasta Torunia, Żydowicz- wprowadzać jakieś „prywatne restrykcje- sankcje”, ograniczenie wolności i praw obywatelskich wobec polskich obywateli, ale też innych?!
Wyłączyliście tę imprezę z polskiego prawa, a zwłaszcza spod władztwa polskiego rządu!
Żadna instytucja państwa, nie uzna tego za legalne- waszego samowładztwa, waszej nielegalnej segregacji ludzi, bez posiadanych uprawnień, wbrew polskiemu rządowi.
ŻADNE Z WAS SAMOWŁADAWSZCZYKI.
Bojkot Camerimage
7 listopada 2021 @ 10:13
Olewamy ten festiwal bezprawia i nielegalnej segregacji czyli dyskryminacji ludzi. Pozostaje mieć nadzieje, że odbiorą niejeden polecony z prokuratury
Coto
6 listopada 2021 @ 16:23
Na segregację ludzi ze względu na kontrolę ich danych medycznych, musicie mieć podstawy ustawowe i odpowiednie rozporządzenia polskiego rządu!
ENERGA!
Co wy wyprawiacie!
Dlaczego prezydent Torunia, zgadza się na taką segragację torunianek i torunian?
Dlaczego prezydent Torunia, udostępnia instytucje miejskie dla takiej segregacji ludzi?!
Kiedy segregacja torunianek i torunian, ze względu na obywatelstwo, czy pochodzenie narodowościowe?!