Koncert pod gwiazdami. W Nawrze wystąpi prawdziwa gwiazda muzyki

Plany remontu pałacu w Nawrze ożywiły tę miejscowość. Po weekendowym pikniku przyszedł czas na koncert w urokliwej i romantycznej scenerii Pałacu Sczanieckich. W czwartek 29 czerwca wystąpi tam znany z telewizyjnych programów „Filharmonia dowcipu” Waldemar Malicki. Będą to „Nawrzańskie Echa – Koncert Fortepianowy pod Gwiazdami”. 

Celem organizatorów, czyli Fundacji Kraj Wspaniały oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu, jest wypromowanie pałacu, w którym po remoncie ma powstać muzeum ziemiaństwa. Najważniejszym punktem wieczoru będzie koncert fortepianowy pod gwiazdami w wykonaniu wirtuoza fortepianu Waldemara Malickiego z towarzyszeniem wiolonczelistki Małgorzaty Krzyżanowicz.

Jak zapewniają organizatorzy:

Ten niezwykły pianista i kompozytor to prawdziwa legenda muzyki. Jego wirtuozeria oraz wyjątkowe interpretacje utworów sprawiły, że stał się rozpoznawalny na całym świecie. Waldemar Malicki zdobył uznanie zarówno wśród koneserów muzyki poważnej, jak i szerokiej publiczności, dzięki swojemu niezwykłemu talentowi i pasji, którą wkłada w każde swoje dzieło.

Muzyka to nie wszystko.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa pochwali się efektem wielomiesięcznych prac. Projekcja świetlna na elewacji pałacu pokaże, jak wyglądał będzie po konserwacji. Połączenie dźwięku, światła i obrazu uświadomi jak wielki potencjał drzemie w tym zabytku. Będzie to także okazja do poznania działalności byłych mieszkańców pałacu – zasłużonej dla regionu rodziny Sczanieckich. Podczas koncertu planowana jest także okolicznościowa wystawa, dzięki której zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z wizją modernizacji obiektu.

Imprezę zaplanowano na czwartek 29 czerwca. Początek o godzinie 19:30 w malowniczej scenerii parku zabytkowego Pałacu Sczanieckich w Nawrze. „Nawrzańskie Echa – Koncert Fortepianowy pod Gwiazdami” otworzy zespół RoQ z Anitą Kurek. Wstęp jest darmowy!

Nawra jest wsią leżącą w gminie Chełmża. Z Torunia dojedziemy tam w około pół godziny, a z Chełmży w niecałe 10 minut.