Koncert Maty w Toruniu – koncert już jutro

Jeden z najpopularniejszych polskich raperów, Michał Matczak, znany pod pseudonimem Mata, przyjechał do Torunia. W czwartkowy wieczór wraz ze swoją ekipą przeprowadził próby przed koncertem. Artysta na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcie z toruńskiego bulwaru. Fani Maty umawiają się na odwiedzenie swojego idola przed hotelem Bulwar, gdzie ma spędzić noc.

Mata to obecnie kultowa postać młodego pokolenia. Prywatnie jest synem znanego konstytucjonalisty, prof. Marcina Matczaka. Po raz pierwszy naprawdę głośno zrobiło się o nim po nagraniu utworu „Patointeligencja”, który przyniósł mu ogólnopolską sławę. Jego kolejne piosenki po kolei okazywały się głosem współczesnych nastolatków, którzy na jego koncerty przychodzą tysiącami, a czasem nawet dziesiątkami tysięcy. W piątek, 16 września, Mata zagra koncert w Toruniu.

To zdjęcie wśród toruńskich fanów Maty wzbudziło nie lada poruszenie. Młodzi ludzie po jego opublikowaniu błyskawicznie pojawili się na Bulwarze Filadelfijskim, żeby spotkać swojego idola.

Piątkowy koncert Maty w Toruniu zapowiada się na wielkie młodzieżowe wydarzenie. Jego organizatorzy postanowili zorganizować go w dość nietypowym miejscu – na błoniach za Motoareną. Jeszcze kilka tygodni temu nie było znane miejsce, gdzie koncert się odbędzie, co wśród fanów rodziło liczne spekulacje. Mata bowiem znany jest z tego, że koncertować lubi w miejscach przestrzennych mogących pomieścić prawdziwe tłumy. Niewykluczone, że również w piątkowy wieczór błonia za Motoareną zapełnią się młodzieżą.

Bramki przed koncertem Maty w Toruniu zostaną otwarte o godz. 16:20. Początek koncertu planowany jest na godz. 20:40, zaś jego zakończenie na 22:30. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawo do zmian w harmonogramie.