Kajko i Kokosz na Zamku Krzyżackim. Także w Nowy Rok

Zamek Krzyżacki zaprasza mieszkańców Torunia w odwiedziny. Na Torunian do 15 stycznia będą tam czekać bohaterowie słynnego komiksu „Kajko i Kokosz”. Projekcje, pokazy świetlne i tyrolka to atrakcje, na które można liczyć.

Wyjątkowe wydarzenie na Zamku Krzyżackim potrwa do 15 stycznia. Od wtorku do piątku w godzinach 16:00-20:00 oraz w sobotę i niedzielę od godziny 11:00 do 20:00. W poniedziałki zamek jest nieczynny dla zwiedzających.

– Na śmiałków chcących spróbować swoich sił w komiksowej Szkole Latania czeka ośmiometrowa wieża do zjazdu na tyrolce, która prowadzi nad średniowiecznymi murami Zamku Krzyżackiego. Nie zabraknie również ciekawej projekcji multimedialnej wyświetlanej na ogromnym jaju, podczas której ożyje ukochany pupil mieszkańców Mirmiłowa – smok Miluś. Przechadzający się po toruńskiej twierdzy będą mogli nie tylko zrobić sobie zdjęcia z najsłynniejszymi mieszkańcami miasteczka, ale również sprawdzić siłę swoich mięśni przy maczudze Łamignata – zachęca Paula Gałązka z Urzędu Miasta Torunia.

Wydarzenie jest biletowane. Od godz. 11:00 do 16:00 obowiązują bilety w cenie 30 zł normalny i 25 zł dziecięcy, a od 16:00 do 20:00 w cenie 35 zł normalny i 30 zł dziecięcy.