Weekend w Toruniu [NIEDZIELA]
Zebraliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia, jakie będą miały miejsce dziś w Toruniu. Sprawdźcie, co będzie działo się w niedzielę 2 czerwca w naszym mieście. Poniżej zamieszczamy harmonogram wydarzeń w ten weekend w Toruniu.
godz. 10:00, godz. 12:00, Moja pierwsza odyseja kosmiczna, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Kościuszki 75-77, 5. piętro, sala widowiskowa
Multisensoryczna podróż po niesamowitym Kosmosie. Do udziału w niej zapraszamy dzieci do 24 miesiąca życia. Dzieci doświadczą bogactwa wszechświata za pomocą zmysłów wzroku, słuchu, dotyku, ruchu, równowagi i czucia głębokiego. Odwiedzą odległą galaktykę i dotkną gwiazd. Posłuchają tajemniczej, kosmicznej muzyki i zatańczą z zorzą polarną. Pospacerują po drodze mlecznej i spotkają czarną dziurę. Będą tańczyć, turlać się, skakać i odkrywać nieznane. Będzie także czas na wyciszający odpoczynek. W spektaklu nie używamy słów. Bilety do nabycia online.
godz. 14:00, Łączy nas (Młody) Teatr – warsztaty, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Kościuszki 75-77, 4. piętro, sala nr 407
Nowy cykl kwartalnych warsztatów teatralnych integrujących osoby, które łączy wspólna pasja. To okazja do wymiany doświadczeń, ćwiczeń i wzajemnej inspiracji oraz budowania relacji między osobami, które tworzą lub chcą tworzyć teatr w naszym województwie. Pierwsze spotkanie poprowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru WOAK-u oraz osoby tworzące grupę teatralną Młody Teatr działającą w WOAK-u. Tematem warsztatów będą ćwiczenia i zadania integrujące i wzmacniające pracę w grupie. Zapraszamy osoby powyżej 15. roku życia (bez górnej granicy), które mieszkają/uczą się/pracują w województwie kujawsko-pomorskim. Obowiązują zapisy.
godz. 15:00, „Widzialni/Niewidzialni” – happening, Rynek Staromiejski
Grupa wolontariuszy zasilona studentami krakowskiej Pracowni Performance ASP pod opieką artystyczną Artura Grabowskiego wykona w ramach festiwalu Kontakt akcje w przestrzeni miejskiej inspirowane spektaklami invisibili (Niewidzialni) Auréliena Bory’ego i Dorian Roberta Wilsona. Punktem wspólnym dla obu spektakli jest pewnego rodzaju spowolnienie, wyhamowanie czasu, do którego dynamicznie wlewają się refleksje związane z wyobcowaniem i wykluczeniem. Slow motion i pętla staną się figurami do opowiedzenia historii nomadów, migrantów w kryzysie uchodźczym, a ich historie zostaną zapętlone dosłownie i w przenośni karuzelą czasu umiejscowioną na toruńskim Rynku Staromiejskim. Wstęp wolny.
godz. 16:30, PGE Ekstraliga, mecz KS Apator Toruń – Novyhotel Falubaz Zielona Góra, Motoarena Toruń, ul. Pera Jonssona 7
Bilety dostępne w kasach w dniu zawodów od godziny 10:00 lub online.
godz. 17:00, Mam tę moc – koncert, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
W Sali Wielkiej Dworu Artusa wystąpi Sara Pach – znana toruńska wokalistka wraz ze swoimi podopiecznymi ze Studia Artystycznego Sara Pach & Szulc Studio. Podczas koncertu przeniesiemy się w muzyczny świat Krainy Lodu, Małej Syrenki, Pocahontas czy Akademii Pana Kleksa. Bilety dostępne online.
godz. 17:00, „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” – spektakl, Arena Toruń, ul Bema 73-89
Adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, osobista opowieść o procesie umierania jego ojca, który chorował na raka trzustki, ale też historia bezradności i wściekłości na instytucje państwa, służbę zdrowia i Kościół, które zadają chorym dodatkowe cierpienia. Ale myli się ten, kto myśli, że zobaczy na scenie smutną opowieść, bo w spektaklu nie zabraknie groteski i komizmu, tak bliskich wszystkim spektaklom Pakuły. Spektakl pokazywany w ramach festiwalu Kontakt.
godz. 20:30, „Dorian” – spektakl teatralny, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Amerykański autor Darryl Pinckney łączy trzy historie (Basila Hallwarda, Francisa Bacona i Oscara Wilde ‘a), które są mniej lub bardziej zmyślone, wypełnione głębokimi prawdami, w których przeplatają się wspomnienia, doświadczenia, myśli i uczucia. Dorian jest zarazem malarzem, modelem, poetą i kochankiem. Robert Wilson mistrzowsko rozwija fascynujący strumień obrazów, zabiera nas w niesamowitą podróż badającą złożone relacje między artystami i ich dziełami. Spektakl opowiada o miłości i pragnieniu uznania, o cudzie sztuki i destrukcyjnej sile ograniczonego społeczeństwa. Spektakl pokazywany w ramach festiwalu Kontakt.