Kulturalna niedziela w naszym mieście – co nas czeka?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Ostatni dzień tego weekendu to między innymi Jarmark Jakubowy, mecz żużlowy oraz koncert symfoniczny.

Od 10:00 do 18:00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego będzie można skorzystać ze szczepienia przeciwko koronawirusowi bez rejestracji. Dla pełnoletnich dostępne będą szczepionki firmy Johnson & Johnson, a dla osób od 12 roku życia Pfizer.

REKLAMA

Od 14:30 na Rynku Nowomiejskim odbywać się będzie Jarmark Jakubowy w ramach odpustu w parafii św. Jakuba. Zaplanowano również a także spektakl „Como Postolo” w wykonaniu Teatru Maximilianusa & Myszoperii z Gdyni. Będzie można też obejrzeć wystawę o Camino de Stantiago przygotowaną przez Ambasadę Królestwa Hiszpanii w Polsce. Wszyscy zostaną także zaproszeni do wspólnego zdjęcia z „kompostelką”. Z kolei o godz. 19:30 w kościele św. Jakuba odbędzie się koncert „Wieczór w drodze – muzyka na Camino” w wykonaniu Kwartetu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w składzie: Izabela Bogusz (skrzypce), Grzegorz Bogusz (skrzypce), Marta Wroniszewska (altówka), Karol Wroniszewski (wiolonczela). Muzycy wykonają utwory, które rozpiętością swoich muzycznych wątków umilą czas każdemu melomanowi niezależnie od gustu. Koncert poprowadzi Jan Wółkowski.

W Dworze Artusa o 19:00 trzeci i ostatni zarazem dzień Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Krakowska Grupa Ludzi wystawi Harolda – wzór metra z Sèvres wśród formatów impro. Po nich scenę przejmie polski towar eksportowy – Siedem Kobiet w Różnym Wieku. Dziewczyny szturmem zdobyły międzynarodowe uznanie, grały m.in. na festiwalach w Atenach, Barcelonie, czy Australii. W drugim secie przeniesiemy się do świata blichtru, sławy i wielkich pieniędzy. Warszawska Dynastia Improwizowana zaprezentuje 14 283 odcinek swojej opery mydlanej. Festiwal zakończy się tradycyjnie Wielkim Finałem, w którym przedstawiciele wszystkich grup zagrają wspólny, unikatowy spektakl. Bilety: 20-75 zł

O 19:15 na Motoarenie mecz PGE Ekstraligi, w którym eWinner Apator Toruń zmierzy się z Motorem Lublin.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *