Kulturalna sobota w Toruniu

Box2 Kultura Wiadomości

Spektakle w Baju Pomorskim, wycieczka z przewodnikiem czy spotkania z ciekawymi ludźmi – co nas czeka w ostatnią sobotę maja?

O 11:00 w ramach akcji “Poznaj region z przewodnikiem” odbędzie się oprowadzenie po Muzeum Twierdzy Toruń. Gości oprowadzać będzie Adam Kowalkowski. Udział jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie organizatora: https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/

REKLAMA

W teatrze Baj Pomorski będą wystawione dwa przedstawienia. O godzinie 11:00 “Lalki śpiewają”, spektakl napisany i wyreżyserowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, zaś o 15:00 klasyka w nowej odsłonie – “Kopciuszek” opowiedziany za pomocą lalek muppetowych. Ceny biletów na każde z tych przedstawień: 26 złotych za zwykły, 24 za ulgowy i 22 za grupowy.
Z kolei o 13:00 warsztaty plastyczne – „Zrób swoją lalkę teatralną!”, które poprowadzi Jarosław Kamiński – kierownik Pracowni Plastyczno-Krawieckiej (cena biletu: 25 zł).

W Ratuszu Staromiejskim o 13:00 spotkanie z Mirosławem Wlekłym – reporterem, autorem kilku książek w tym biografii Tony’ego Halika. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz książek podróżniczych.

O 15:00 na Motoarenie odbędzie się VII Charytatywny Maraton Zumby dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji „Światło”. Organizowany jest w celu uczczenia Ogólnopolskiego Dnia Pacjenta w Śpiączce, który świętowaliśmy 18 kwietnia. W celu utożsamienia się z pacjentami w śpiączce, w ubiorze obowiązuje akcent piżmowy. W czasie maratonu nie zabraknie konkursów między innymi za najciekawszy strój „Śpiocha”. Maraton zumby będzie odbywał się nie tylko na żywo, ale także w ramach transmisji na Facebooku. Udział w nim weźmie 12 instruktorów. Środki zebrane podczas Maratonu trafią na zakup ssaków medycznych dla pacjentów w śpiączce przebywających w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym Fundacji “Światło”.

O 17:00 pod murami Krzywej Wieży wystąpi Mateusz Skiba, zaprezentuje program “Podróż po klawiszach”. Koncert stanowić będzie przegląd różnych gatunków muzycznych zaaranżowanych na akordeonie.

W Dworze Artusa odbędą się dwa recitale Łukasza Byrdy i Piotra Pawlaka, utytułowanych polskich pianistów, którzy wystąpią w tym roku na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na każdy z koncertów składają się recitale w wykonaniu dwóch pianistów. Zaplanowano je na 17:30 i 20:00. Ceny biletów: 60 złotych zwykły, 40 złotych ulgowy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *