Kulturalna sobota w Toruniu

Box2 Kultura
fot. Pixabay

Wakacyjny weekend nie musi oznaczać nudy. Na weekend miasto Toruń przygotowało wiele atrakcji dla turystów i mieszkańców.

W sobotę 13 lipca, na mieszkańców Torunia czeka wiele atrakcji.

REKLAMA

 • O godzinie 10.00 rozpocznie się Muzyka Organowa na Kujawach w Hanza Cafe. Uczestnicy będą mieli okazję poznać wybrane toruńskie organy i porównać je do innych instrumentów znajdujących się na terenie województwa. Wstęp na wydarzenie jest wolny
 • Dla pasjonatów nauki, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, przygotował cztery mobilne eksponaty: geoboard, tangram, anamorfozy oraz znikające obrazki, które mają na celu, m.in. rozwinąć wyobraźnię przestrzenną i geometryczną, zwiększyć spostrzegawczość i koncentrację, poszerzyć wiedzę z zakresu optyki. Na uczestników czekają również warsztaty robienia baniek mydlanych. Mobilne Centrum Nauki, czeka na wszystkie chętne osoby na Bulwarze Filadelfijskim 13 – 14.07, w godzinach 11.00 – 14.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 • Dom Muz, zaprasza na Piknik Rodzinny przy ul. Okólnej 169, o godzinie 11.00. W programie przewidziane są warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne, wyplatanie wianków, dwa kąciki gier planszowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 • Wakacyjne animacje dla dzieci dla najmłodszych. Na uczestników czekać będą gry i zabawy: edukacyjne, sportowe, muzyczne, plastyczne, taneczne, oraz konkursy, nagrody i inne niespodzianki, ufundowane przez sponsorów. Wstęp wolny. Zajęcia odbędą się w godzinach 11.00 – 14.00 na Placu Podominikańskim.
 • Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na oprowadzanie po wystawie Mariny Abramović „Do czysta/ The Cleaner”.  Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 56 610 97 16, eduakcje@csw.torun.pl
 • Uczestnicy w rytm energetycznej muzyki będą mogli wyrzucić w powietrze kolorowy proszek, podczas Festiwalu Kolorów. Festiwal Odbędzie się w godzinach 15.00 – 20.00, na Błoniach Nadwiślańskich. Wstęp wolny.
 • W ramach Dni Piosenki Francuskiej uczestnicy koncertu będą mogli usłyszeć interpretacje utworów takich artystów jak: Edith Piaf, Charles Trenet, Yves Montand oraz Georges Brassens. Dzięki współpracy z miastem partnerskim Angers, uczestnicy będą mogli wziąć również udział w prelekcji na temat produkcji francuskiego wina. Bilety: 5 zł. Sprzedaż biletów w Biurze TMPT, ul. Podmurna 4-6. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 16.00 – 20.00.
 • Scena Letnia na Barce od godziny 18.00, zaprasza na koncert młodych wokalistów: Ani Nikoghosyan, Szymona „Zachary” Mańskiego.
 • W muzyczną podróż do Hiszpanii zabierze kwarter smyczkowy Quatuor Europa, który wykona repertuar powszechnie uznany za dziedzictwo światowej kameralistyki, jak i ten mniej znany. W programie przewidziana jest również degustacja win. Wydarzenie organizowane jest w Muzeum Okręgowym od godziny 19.00.
 • Amfiteatr Muzeum Etnograficznego od godziny 19.00, zaprasza na Festiwal Pod Gwiazdami. Na scenie wystąpi  Marian Opania i Wiktor Zborowski. Artyści zaprezentują program, podczas którego będzie można usłyszeć najlepsze teksty znane ze starych kabaretów i Kabaretu Starszych Panów.
 • Od godziny 21 na Scenie Letniej na Barce usłyszeć będzie można muzykę jazzowa i rockową. Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, zagra dla toruńskiej publiki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *