Kulturalny początek weekendu w mieście. Co ciekawego się wydarzy?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Festiwal improwizacji, impreza w basenach na campingu, kino letnie i koncerty – tak zapowiada się kulturalny piątek w Toruniu.

Od 14:00 do 17:00 w basenach letnich na Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej odbędzie się “All Day Beach Party”. Impreza organizowana jest w ramach Lata w Toruniu bez nudy”. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach skoków do wody, turniejach w badmintona, boule i siatkówkę plażową. Będzie też możliwość nurkowania z akwalungiem – to atrakcja dla dostępna dla każdego, zarówno dla juniora, jak i seniora (dzieci od 8. roku życia wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych). Będzie można w asyście instruktorów szkoły Family Diving zanurzyć się pod taflą wody. O oprawę muzyczną zadba DJ WEA, serwując najpopularniejsze letnie hity. W programie znajdą się także dyskoteka malucha i konkursy dla pływaków. Na zwycięzców poszczególnych dyscyplin będą czekały nagrody, podobnie jak na najlepszych tancerzy, którzy w rytm hawajskich rytmów zatańczą macarenę. W programie są też turnieje piłki wodnej i wielki konkurs hawajskiego tańca limbo. Pojawi się także ekipa projektu “Bezpieczne i ekologiczne wakacje”, dzięki której poznamy m.in. techniki ratowania życia, pierwszej pomocy i zachowań w sytuacjach kryzysowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

REKLAMA

W Dworze Artusa o 19:00 pierwszy z trzech wieczorów Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO!, będzie to Show Otwarcia. Zaprezentują się artyści ze wszystkich grup i teatrów, które wystąpią w sobotę i niedzielę. Bilety od 20 do 75 zł.

O 19:30 na Scenie Szekspirowskiej Baju Pomorskiego przy ulicy Piernikarskiej 9 koncert sceny alternatywnej w ramach Artus Festival. W muzyczną podróż ruszymy z Lasse Matthiessenem z Danii oraz Maksem Łapińskim. Muzyka Lasse Matthiessena to mieszanka mrocznych nastrojów z delikatnością. Twórczość artysty jest wypadkową folku, country, bluesa i muzyki ludowej. Niski, głęboki głos i piękne melodie to znak firmowy artysty. Na koncercie usłyszymy akustyczne piosenki umiejscowione między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake’a. Maks Łapiński natomiast to wokalista, autor tekstów, kompozytor, instrumentalista. Bilety w cenach 15 i 20 zł.

Kino letnie ECF Camerimage zaprasza o 22:00 na film “Nędznicy” w reżyserii Ladj Ly. Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji. Bilety: 15/12 zł dostępne na godzinę przed pokazami w kasie plenerowej, na terenie wydarzenia (scena plenerowa przed CKK Jordanki) Pula biletów jest ograniczona.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *