Kulturalny weekend w Toruniu – otwieramy sezon.

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

W ten weekend zaczyna się sezon turystyczny w Toruniu, z tej okazji instytucje kultury, przewodnicy oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Toruń zapraszają na wiele interesujących wydarzeń.

W sobotę w Fosie Zamkowej od 12:00 do 18:00 odbywać się będzie festyn z okazji obchodów Dnia Hanzy oraz uroczystego rozpoczęcia sezonu turystycznego. W programie między innymi ogólnopolski turniej łuczniczy oraz turniej dla mieszkańców Torunia, pokazy walk rycerskich, kuźnia, wybijanie monety, lekcje kaligrafii, zdobienie pierników, warsztaty tańca średniowiecznego, pokazy strzeleckie, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, atrakcje dla dzieci, punkt gastronomiczny i wiele innych atrakcji.

REKLAMA

Na trasie wodnej między Toruniem a Bydgoszczą odbędzie się dziś III Maraton Ósemek Wioślarskich. Zawodnicy ruszą w południe z Przystani Toruń, zakończenie zawodów w Bydgoszczy na torze Brdyujście.

Również w sobotę o 13:00 na Łuku Cezara przed Archiwum Państwowym będzie mieć miejsce wernisaż wystawy “130 lat komunikacji miejskiej w Toruniu”.

Europejska Noc w Muzeum (Ratusz, Muzeum Podróżników, Muzeum Toruńskiego Piernika, Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Twierdzy Toruń) – w sobotę od 18:00 do północy.

W sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 i od 19:00 do 22:00 będzie można zwiedzić ogród i Amfiteatr w Baju Pomorskim.

Scena Szekspirowska zaprasza na premierę spektaklu „Lalki śpiewają”.

Pod Krzywą Wieżą będzie można zobaczyć scenki odgrywane przez rekonstruktorów, organizatorem jest Toruńska Agencja Kulturalna. Początek w sobotę i niedzielę o 17:00.

W niedzielę o 19:00 w Amfiteatrze Baju Pomorskiego koncert zespołu muzycznego TAWERNA, na co dzień współpracującego z Domem Muz, wydarzenie organizuje Dwór Artusa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *