Kuria diecezjalna o depresji wśród dzieci i młodzieży

Box2 Wiadomości
fot. strona facebookowa toruńskiego Centrum Dialogu im. Jana Pawła II

Diecezja toruńska w piątek (5 października) zaprasza na kilka wydarzeń m.in. II edycję Forum Wychowawców pt. “Depresja wśród dzieci i młodzieży” oraz uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej.

Oto, co nasz czeka w piątek (5 października):

II edycja Forum Wychowawców pt. “Depresja wśród dzieci i młodzieży”

Wydarzenie organizuje Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej oraz magistracki wydział edukacji. Tegoroczny temat to: “Depresja wśród dzieci i młodzieży”. Początek o godz. 16.30 w w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy pl. Frelichowskiego 1 w Toruniu (przy Wyższym Seminarium Duchownym). Forum skierowane jest głównie do rodziców, nauczycieli, katechetów i osób zajmujących się wychowaniem dzieci i młodzieży. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Uroczystości ku czci św. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu

Kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu ks. prał. Stanisław Majewski zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej, które rozpoczną się o godz. 15. Będzie im przewodniczyć bp Józef Szamocki. Po mszy . zostanie odsłonięte i pobłogosławione epitafium upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rocznica konsekracji bazyliki katedralnej świętych Janów w Toruniu

O godz. 18 bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, przewodniczyć będzie mszy z okazji rocznicy poświęcenia toruńskiej bazyliki katedralnej. “Katedra Świętych Janów jest najstarszym kościołem Torunia i matką wszystkich kościołów diecezji toruńskiej” – informuje diecezja toruńska.

Festiwal Musica Vera

Inauguracja festiwalu planowana jest o godz. 19.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Rydygiera. Koncert inauguracyjny zatytułowany „Bogurodzica” to ukłon w stronę muzycznej tradycji. Wystąpi zespół Jerycho posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie, stosując improwizowaną polifonię zaadaptowaną przez Bartosza Izbickiego. Oprócz śpiewu, zespół posługuje się oryginalnymi instrumentami epoki średniowiecza, takimi jak lira korbowa, fidel, portatyw, fisharmonia. Festiwal potrwa do 27 października. Więcej informacji na stronie organizatora www.musicavera.pl.

Źródło: Kuria Diecezjalna Toruńska

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *