Kwalifikacja wojskowa 2021. Kiedy się zaczyna?

Wiadomości
Fot. Lech Kamiński dla UMT

Od 9 sierpnia do 12 października w Toruniu odbywać się będzie kwalifikacja wojskowa. Które roczniki dostaną kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej? Gdzie trzeba się stawić?

Kwalifikacja wojskowa jest obowiązkowa. W tym roku obejmie mężczyzn urodzonych w 2002 roku oraz w latach 1997-2001, jeśli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja obejmie także kobiety urodzone w latach 1997-2002, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu ich uzyskania.

Stawiając się na kwalifikację wojskową pierwszy raz, warto pamiętać o zabraniu ze sobą m.in. dowodu osobistego, a także  aktualnej fotografii o wymiarach 3 cm x 4 cm i dokumentację medyczną, łącznie z wynikami badań specjalistycznych z ostatnich 12 miesięcy. Jeśli termin, w którym zostaliśmy wezwani nam nie odpowiada, trzeba to zgłosić najpóźniej w dniu, w którym mieliśmy stawić się na kwalifikację.

W Toruniu Powiatowa Komisja Lekarska działa w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Władysława Łokietka 3 (kompleks budynków Młyna Wiedzy) w godz. 7:30 – 15:30. Szczegółowych informacji na temat kwalifikacji wojskowej udziela Wydział Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.