Kwiaty, tort i europoseł – tak toruński SLD świętował Dzień Kobiet [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości

Tradycyjnie działacze SLD w Dzień Kobiet wyszli na ulice toruńskiej Starówki i rozdawali kwiaty oraz tort toruniankom. Udział w tej akcji wziął m.in. europoseł Janusz Zemke.

– Wszystkim paniom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet składam w imieniu SLD Toruń najszczersze życzenia wszelkiej pomyślności – mówił na briefingu prasowym Krzysztof Podgórski, szef toruńskiego SLD. – Wszak kobiety napełniają świat swoim pięknem i energią życiową. To One ogrzewają go czułością i szczerą hojnością. To kobiety tworzą w domach atmosferę przytulności, serdeczności i harmonii.

Dominik Cyryl Stanjbart, wiceszef SLD w Toruniu zwrócił uwagę, że Polska nie realizuje obowiązku prowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej, które są zapisane w konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Polska ratyfikowała ten dokument w 2015 r.

– Przemoc wobec kobiet i przemoc domowa jest poważnym naruszeniem podstawowych praw i wolności człowieka – prawa do życia i zdrowia, zakazu nieludzkiego i poniżającego traktowania oraz dyskryminacji – wskazuje Stajnbart. – Państwa mają obowiązek nie tylko ścigać sprawców przemocy, ale przede wszystkim przeciwdziałać jej tak, by żaden człowiek nie musiał jej doświadczać. PiS wycofał edukację antydyskryminacyjną ze szkół, przez to Polska ma jeszcze wiele do zrobienia zarówno w zakresie ścigania, jak i zapobiegania przemocy wobec kobiet.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *