Lanberry kolejną gwiazdą Gali Finałowej Wyborów Miss Polonia Województwa w Toruń Plaza!

Toruń Plaza
Fot. materiały prasowe

W najbliższą niedzielę 26 maja w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza odbędzie się Gala Finałowa Konkursu Miss Polonia Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2019. Gwiazdą wydarzenia będzie wokalista Mateusz Ziółko. Tuż przed nim na scenie zobaczymy Lanberry!

Lanberry to wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka. Swoich sił próbowała w programach takich jak: The Voice of Poland oraz w X Factor.

Jesienią 2015 roku wydała debiutancki singiel „Podpalimy świat” i od razu zwróciła uwagę rynku muzycznego. Utwór dotarł na pierwsze miejsca list przebojów największych polskich stacji radiowych, w tym RMF FM, Radio ESKA i RMF MAXXX!

Która z 13 finalistek okaże się najpiękniejszą kobietą regionu?

W konkursie zaprezentuje się 13 finalistek. Podczas gali będą prezentowały się m.in. w strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych. Poznajcie kandydatki, które zakwalifikowały się do ścisłego finału:

1.    Wiktoria Szczygieł, 163 cm, Załuski
2.    Agata Wendorff, 168 cm, Chełmża
3.    Aleksandra Łęga, 170 cm,  Radziejów
4.    Klaudia Żmijewska, 170 cm, Chełmno
5.    Wiktoria Milewczyk, 171 cm, Toruń
6.    Karina Tryba, 172 cm,  Bydgoszcz
7.    Daria Henkie, 173 cm, Lubanic
8.    Oliwia Łucka 174 cm,  Toruń
9.    Oliwia Chalicka, 174 cm, Toruń
10.    Natalia Klonowska, 175 cm, Bydgoszcz
11.    Daria Wolska, 178 cm, Aleksandrów Kujawski
12.    Natalia Zielińska, 178 cm, Toruń
13.    Dominika Lewandowska, 179 cm, Chełmża

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na ponad 80-letniej tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. Kiedy literat Tadeusz Boy-Żeleński wymyślał nazwę „Miss Polonia”, nie mógł przypuszczać, że będzie częścią wydarzenia, które osiągnie międzynarodowy sukces, a także skupi na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata.

Konkurs Miss Polonia szczyci się bogatą i wieloletnią tradycją. „Miss Polonia posiada ogromną dozę wdzięku. Ma jasną, polską twarz i zgrabną dziewczęcą postać. Bądźmy pewni, że wzbudzi zachwyt w Paryżu”. To werdykt jury podczas pierwszych wyborów Miss Polonia odbywających się w 1929 roku w Warszawie.

W ciągu 89 lat istnienia konkursu, tytuł i koronę Miss Polonia nosiło aż 39 Polek. Korona jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł przyznawany jest dożywotnio. Królowa otrzymuje wyjątkowe trofeum – bursztynową koronę, specjalne zaprojektowaną z myślą o Najpiękniejszej Polce. Laureatki Miss Polonia reprezentują nasz kraj w najważniejszych międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *