Lato nie odpuszcza. W tym tygodniu będzie pięknie! [PROGNOZA POGODY]

Box2 Na luzie Wiadomości
Fot. Pixabay.com

To jeszcze nie koniec lata. Dziś temperatura wzrośnie do 24 stopni Celsjusza, ale między środą a piątkiem zrobi się upalnie – od 28 do 29 stopni Celsjusza. Od soboty czeka nas jednak gwałtowne ochłodzenie.

Rafał Maszewski, autor strony pogodawtoruniu.pl, wskazuje, że pogoda między poniedziałkiem a piątkiem nie będzie przypominać meteorologicznej jesieni. Temperatury maksymalne mogą wynieść od 24 do nawet 29 stopni Celsjusza. Ochłodzenie – temperatura maksymalna do 17 stopni Celsujsza – pojawi się dopiero od soboty.

– Z każdym dniem będzie coraz cieplej, ale najbardziej gorący okres przypadnie od środy do piątku, kiedy to znad północnej Afryki będzie do nas docierać gorąca masa powietrza – popołudniami w Toruniu i okolicach temperatura powinna wzrastać do 28, a być może nawet 29 stopni – pisze Maszewski w serwisie pogodawtoruniu.pl. – Noce i poranki tylko na początku tygodnia będą chłodniejsze, ale od środy do piątku temperatura nie spadnie poniżej 15-16 stopni. Bardzo wysokiej temperaturze powietrza będzie towarzyszyć dość słoneczna i sucha pogoda – nasilać się będzie susza.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *